VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Plán se rozjede v srpnu

VOCHOV - Do projektu Komunitní plán sociálních služeb se zapojí 21 tisíc obyvatel čtrnácti obcí a 2 měst. Iniciátor celého projektu, vochovský starosta Peter Rada, společně s regionálním koordinátorem Martinem Janušem, představili včera 12. července zástupcům obcí svou vizi sociálního plánování v regionu.

13.7.2007
SDÍLEJ:

Na snímku Peter Rada, starosta Vochova a zároveň manažer projektu, spolu s Martinem Janušem, regionálním koordinátorem (zleva). Snímek je pořízen 12. července, kdy byl starostům obcí mikroregionů Touškovsko a Nýřansko oficiálně představen celý projektFoto: DENÍK/Miroslava Vejvodová

Základním smyslem projektu je snížit počet sociálně vyloučených osob v obou mikroregionech. „Cílovými skupinami jsou zejména senioři, rodiny s malými dětmi, mladiství, nezaměstnaní, drogově závislí, ženy na mateřské dovolené či osoby po výkonu trestu,“ uvedl Martin Januš.

V srpnu a září bude v regionu provedena takzvaná socio-demografická analýza, která bude zjišťovat, do jakých cílových skupin patří lidé žijící v regionu. „Z řad obyvatel Touškovska a Nýřanska vybereme několik lidí, kteří, samozřejmě za mzdu, obejdou lidi s dotazníky a udělají průzkum. Výsledky budou známé nejdéle v říjnu,“ řekl Januš.

Průzkum bude veden nejen u samotných obyvatel, ale i poskytovatelů služeb, to znamená například v domě sociálních služeb. „Výsledky se poté zpracují a pro obyvatele vytvoříme katalog, který bude mapovat sociální služby v oblasti,“ uvedl Rada.

Projekt je z devadesáti procent, financován ze Společného regionálního operačního programu z fondů Evropské unie. Celé náklady činí jeden milion čtyřicet tisíc korun. Obce se pak budou podílet částkou sto čtyři tisíce korun, tedy deseti procenty. Dalšími partnery programu jsou Plzeňský kraj a Úřad práce Plzeň–sever.

Komunitní plán jako takový by měl být hotový přibližně v únoru příštího roku. Veškeré aktivity, které z něj vzejdou, lze poté financovat z několika programů Evropské unie, například z ´Programu rozvoje venkova´ či ´Operačního programu životní prostředí´.

V závěru setkání Peter Rada podotkl, že nejdůležitější je aktivní zapojení obyvatel do projektu, což musí zajistit hlavně zástupci obcí, a to například různými vývěskami či zveřejněním na svých webových stránkách.

13.7.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Výstava Skvosty s vůní benzínu v Depo 2015.
19

Obrazem: DEPO2015 provoněly pojízdné skvosty

Plzeň očima Radky Žákové

Plzeň očima Radky Žákové

Šádek: V lize to bude jiskřit od prvního kola

Plzeň - Fotbalová Viktoria Plzeň vstoupí do sezony v úterý v Bukurešti.

Parašutistka spadla na rodinný dům

Nová Ves - Žena se zranila, ale byla při vědomí.

Dobřany potřebují dva nové vodní vrty

Dobřany – Město se zbaví problémů a bude mít i rezervu.

Lezectví nabízí neobvyklé sportovní vyžití, zájem o něj roste

Plzeň – V posledních letech narůstá zájem veřejnosti o lezecké stěny nebo takzvaný bouldering – lezení bez lana v nižších výškách.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení