V Borském parku na silvestra opět vládli Švarc a Šmákalová

Plzeň – Poslední den roku 2016 patřil v Borském parku tradičně běžcům. Uskutečnil se zde již 21. ročník Silvestrovského běhu Borským parkem. Na startu se za mrazivého slunečného počasí sešlo 130 závodníků. Všichni společně absolvovali trať 6,8 kilometru.

3.1.2017

Od úvodu závodu udával tempo obhájce prvenství Přemysl Švarc (č. 156), který nakonec opět zvítězil s těsným náskokem před Jiřím Valešem (vlevo).Foto: DENÍK/Ivan Tafat

V obou hlavních kategoriích obhájili loňské prvenství triatlonista Přemysl Švarc a Petra Šmákalová.

Na čele závodu se hned během prvního ze čtyř okruhů vykrystalizovala čtyřčlenná skupina ve složení Přemysl Švarc, Jiří Valeš, Vojtěch Koželuh a Tomáš Plojhar. Ten později z vedoucí skupiny odpadl a doběhl čtvrtý. Trojice bojovala mezi sebou až do závěrečných metrů, vítězství nakonec obhájil s náskokem čtyř vteřin před Valešem Švarc, třetí s odstupem sedmi vteřin doběhl Koželuh.

Výborné výkony předvedli ve veteránech dva běžci z Rokycan. Kategorii 40 – 49 let ovládl Petr Minařík časem rovných 25 minut (celkově 8. místo), mezi běžci 60 – 69 let zvítězil Ján Korytár v čase 26:26 (celkově 17. místo).

Suverénně si mezi ženami počínala Petra Šmákalová, která zvítězila s náskokem téměř dvou minut před Petrou Dolejšovou, o další minutu zpět doběhla třetí v pořadí Kristýna Junková. V celkovém pořadí obsadila vítězka ženské kategorie mezi 129 zúčastněnými devatenáctou příčku.

Výsledky (6,8 km)

• Muži: 1. Švarc 22:29 (Slavia VŠ Plzeň), 2. Valeš 22:33 (Lok. Plzeň), 3. Koželuh 22:36 (Atletika Klatovy), 4. Plojhar 23:10 (TTK Sl. VŠ Plzeň), 5. Černý 23:32 (AK Škoda Plzeň), 6. Krýsl 24:08 (Atletika Klatovy).
  • Veteráni 40 – 49: 1. Minařík 25:00 (Rokycany), 2. Stančík 27:31, 3. Kantor 29:54 (Prazdroj Plzeň).
  • Veteráni 50 – 59: 1. Pospíšil 27:17 (Tlučná), 2. Vlasák 29:17 (Plzeň), 3. Bouda 29:53 (Axon Sport Team).
  • Veteráni 60 – 69: 1. Korytár 26:26 (Falcon Rokycany), 2. Špírek 31:04 (Plzeň), 3. Brabec 32:05 (Rokycany).
  • Veteráni nad 70: 1. Janový 34:06.
  • Ženy: 1. Šmákalová 26:49 (Plzeň). 2. Dolejšová 28:34 (Klatovy), 3. Junková 29:30 (Plzeň).
  • Veteránky nad 40: 1. Adamcová 31:28 (PSP KK Plzeň), 2. Machová 32:54 (Klatovy), 3. Šantínová 34:35 (Plzeň).

Autor: Ivan Tafat

3.1.2017 VSTUP DO DISKUSE

Do auta plného lidí najel traktor, ve voze cestovaly i děti

Indiáni v přípravě narazili. Motor je přejel v přesilovkách

Vášnivý kozel se otíral o kolemjdoucí

Plzeň - Zvíře zatoužilo po páření, a tak uniklo ze zajištěného dvorku na ulici.

Dívka odešla na nákup. Domů se už nevrátila

Rybnice - Pohřešovaná sedmnáctiletá dívka by se mohla pohybovat ve společnosti jednoho nebo dvou mužů ve věku 20 - 25 let.