Atletický stadion v plzeňských Skvrňanech hostil uplynulou sobotu krajské kolo soutěže v požárním sportu dospělých. Skvělé sportovní výkony přijelo předvést pět mužských a pět ženských družstev z celého kraje.

Z plzeňských okresů soutěžily mezi muži týmy z SDH Želčany a SDH Žebnice. V kategorii žen závodily sbory z Chválenic, Želčan a Úněšova.

Na programu byly štafety na 4x100 metrů s překážkami, soutěžilo se v disciplíně požární útok a závodilo v běhu na 100 metrů s překážkami.

Velký úspěch se podařil ženám z Úněšova. Společně vybojovaly první místo a postupují tak na Mistrovství České republiky v požárním sportu, které se uskuteční poslední srpnový víkend v Ústí nad Labem. Loňské vítězky z SDH Chválenice skončily druhé. Na jihu Plzeňska zůstala i třetí pozice, tu obsadily ženy z Želčan.

Celkové vítězství mužů putovalo na Domažlicko do Horní Kamenice. Druhé místo obsadili hasiči z Žebnice na severu Plzeňska a na třetí pozici se umístili muži z Malechova na Klatovsku.