VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Telecký: Děkan Pospíšil lže! Žádám omluvu

Plzeň - „Děkan plzeňských práv, Jiří Pospíšil, lže!“ tvrdí bývalý předseda Akademického senátu fakulty Daniel Telecký. Reaguje tak na páteční zveřejnění zprávy právnické fakulty a Západočeské univerzity na svých internetových stránkách.

11.5.2010 1
SDÍLEJ:

Daniel TeleckýFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

V ní je označen jako jeden ze čtyř hlavních viníků, kteří stojí za nestandardním studiem na právech v Plzni. Dále v ní jsou jmenováni bývalí proděkani fakulty Milan Kindl a Ivan Tomažič a také exděkan Jaroslav Zachariáš.

„Po pravdě už mám dost toho, být vláčen v médiích kvůli politické kampani pana Pospíšila. Napsal jsem rektorovi e–mail, v němž dokládám, že jsem se nemohl dopustit činností, z nichž jsem obviněn. Žádám veřejnou omluvu a vyjmutí mého jména ze zprávy,“ sdělil v v pondělí Deníku Telecký.

Kritizuje zejména obvinění týkající se programu celoživotního vzdělávání. „Jednotlivé předměty kursu nebyly ukončovány jednotlivě, ale celý kurz končil jedním písemným testem, který naprosto nepokrýval obsah a rozsah znalostí vyžadovaných od řádných studentů oboru veřejná správa. Telecký jako garant kursu selhal,“ stojí ve zprávě právnické fakulty podepsané Pospíšilem.

Telecký nesouhlasí

„Těžko jsem mohl garantovat tříletý kurz, který skončil testem. Kurz, jehož jsem garantem, byl akreditován v listopadu 2008, a začal v roce 2009. Ukončen tedy bude až za rok,“ protestuje Telecký.

Rektor ZČU Josef Průša slibuje, že informace ještě prověří. „Už jsem je odeslal proděkanovi právnické fakulty Petru Bezouškovi, asistentovi fakulty Františku Korbelovi a prorektorce univerzity Evě Pasáčkové. Až budu mít pohromadě fakta, Teleckému odpovím,“ uvedl Průša. Dodal, že uznává, že fakulta byla své zprávě příliš striktní, a proto ji upravil.

Na stránkách fakulty zpráva zůstala nezměněná. „Za tu ručím, nemohu přece zodpovídat za tu, kterou upravil rektor,“ vysvětluje se Pospíšil. K nařčení Teleckého ze lži se odmítl vyjádřit. „To nemám zapotřebí, nestojí mi to za žádný komentář. Co se týká mé politické angažovanosti, se školou nemá nic společného. Právě z toho důvodu nyní nechodím ani na tiskové konference, které se týkají fakulty,“ upozorňuje děkan, který je současně lídrem ODS v Plzeňském kraji. Podle něj by měl Telecký, který před nedávnem prohrál soud s předsedkyní Akreditační komise Vladimírou Dvořákovou, konečně ze školy odejít. „Je stále zaměstnancem fakulty, de facto už ale neučí. Nyní je ve výpovědní lhůtě,“ uvádí Pospíšil. Telecký se snažil výpovědi vyhnout založením vlastních odborů, přesto ji obdržel, nyní se proti ní ale může bránit soudní cestou.

Podáme žalobu, říká Průša

Jemu i dalším třem jmenovaným ve zprávě, hrozí také žaloba pro poškození dobrého jména univerzity. „Doporučila ji fakulta. Rozhodujeme se pouze, zda ji podáme před stanovením etického panelu nebo po něm,“ doplňuje Průša.

Kindl se k otázce celoživotního vzdělávání vyjádřil na svých webových stránkách. „Předloni někdo udal plzeňská práva, že jejich kurzy celoživotního vzdělávání nejsou v pořádku. S vlajícími prapory přikvačila Akreditační komise, v čele se šéfkou tehdy ještě v roli pouhé iniciativní byrokratky. Neshledala žádné nedostatky, tak prověřila i zbytek školy, ale neshledala celkem žádné nedostatky, snad s výjimkou nedostatečné disertace jednoho nynějšího proděkana. Zcela nečekaně a záludně se však od byrokratky odštěpila věštkyně a na půl úvazku prorokovala jeden nesmysl za druhým. Když se ukázalo, že to opravdu jsou nesmysly, objevila radši sama škola, že její kurzy nebyly v pořádku a udala za to několik lidí,“ píše Kindl.

Autor: Michaela Kunešová

11.5.2010 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PRAVDA, středa 21. června 1967. Článek Silnice mají zpoždění vyšel na titulní straně deníku. Doprava byla i tehdy velké téma, které čtenáře zajímalo.

Sto osmnácti tisíc aut? Bývávalo

zahradní kuchyně

Vařit můžete i pod širým nebem

Hospic sv. Lazara bude zelenější

Plzeň – Částku 80 tisíc Kč dostane z městského fondu životního prostředí Hospic sv. Lazara v Plzni na ozelenění vnitrobloku a terasy.

Lyžař Ondřej Bank podpořil Respektuj 18!

Plzeň - Kampaň, která upozorňuje na pití alkoholu dětmi a mládeží, včera v Plzni podpořil při dni Respektuj 18! několikanásobný mistr České republiky v lyžování Ondřej Bank.

Jednejte spolu, vyzval protistrany soud

Plzeň - Krajský soud v Plzni v pondělí vynesl zásadní rozhodnutí ve sporu mezi městem Plzní a společností Amédeus Real.

Netradiční místa k přespání: kasárna nebo bývalá hájovna

Plzeňský kraj - Někteří návštěvníci vyloženě preferují místa bez připojení k internetu.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies