VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Strobach: Na stole musí být pořádek

Plzeň – Kancelář starosty třetího plzeňského obvodu Jiřího Strobacha má jeden unikát. Patří k ní totiž také koupelna, což je v plzeňských úřadech a kancelářích, které představujeme, zcela výjimečné.

19.9.2011
SDÍLEJ:

Jiří Strobach ve své kancelářiFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Starosta Strobach říká, že vykachlíkovanou místnost se sprchovým koutem zdědil po svých předchůdcích. „Pořídil si ji ještě Bohumil Kulhánek. Býval tak často v úřadě a po různých jednáních, že ji potřeboval,“ vysvětluje současný starosta trojky. Sám ji prý nepoužívá a ve vaničce sprchového koutu má postavený věšák s náhradním společenským oblekem.

Kancelář Strobachovi zařizoval architekt, stavební úpravy, přeměna sekretariátu a místnost pro místostarostu stály obvod zhruba před třemi lety asi 700 tisíc korun.

Skoro zajímavější než kancelář starosty je ale kupodivu sekretariát. Má totiž prosklený strop do světlíku, a tak návštěvy, které jdou buď za starostou, nebo místostarostou obvodu, většinou čekají s hlavou zvrácenou k nebi a dívají se na nebe. Mohou si sednout do bílé kožené pohovky nebo projít místností až ke dvěma proti sobě stojícím stolům dvou asistentů. Pracovní stůl Strobachova asistenta Viléma Hodka je plný novin a nejrůznějších tiskovin a papírů. „Strašně rád čtu,“ culí se Hodek přesvědčivě a se smíchem dodává, že do 16 hodin louská pracovní materiály a po úřední době vytahuje časopis Playboy.

Stůl Jiřího Strobacha je větší, než pracovní stoly obvykle bývají, a zabírá skoro celou šířku místnosti. Není na něm jediná zbytečnost a starosta tvrdí, že to tak bývá skoro vždycky. Nakonec to nevydrží a přizná, že pracovní plochu má rozdělenou na sektory, podobně jako svérázný šéf katedry duševní hygieny Zajíc v nezapomenutelných Básnících. „Prostě mám rád pořádek,“ směje se Strobach a ukazuje, že v sektoru A4 je sklenice a telefon, sektor A7 obývá štos materiálů k jednání obvodní rady a na B17 je studie k přeměně zahrady Miroslava Horníčka. „Chceme ji oživit a vybudovat do ní nový vchod rovnou z kruhového objezdu od Divadelní ulice,“ vysvětluje Strobach. V místnosti má ještě velkou televizi. „Je napojená na počítač a při jednáních ji používám jako velký monitor,“ dodal Strobach.

Na skříňkách za stolem má starosta také ocenění od někdejšího ministra vnitra Ivana Langera za zavedení služeb Czech point na úřadě. Jen pan ministr trochu zkomolil jméno a z diplomu lze vyčíst, že oceňuje Jiřího Stobacha. Vedle dveří visí samozřejmě portrét hlavy státu a na otázku, zda ho tam má rád nebo povinně, odpovídá občanský demokrat Strobach diplomaticky, že ´samozřejmě rád´.

Místostarosta Radislav Neubauer, sociální demokrat, má v sousední kanceláři rovněž portrét Václava Klause. Netají se ale tím, že ´to prostě být musí´. Televizi má druhý muž obvodu mnohem menší a je na ní vidět, že je letitá. „Ještě jsem ji nezapnul, ale prý funguje,“ podotýká Neubauer.

Autor: Dana Veselá

19.9.2011
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Naši prvňáci ze 7. ZŠ Plzeň

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Nejslavnějšího rodáka Dobříče už připomíná pamětní deska

Dobříč – Malíř a ilustrátor Václav Karel se narodil v roce 1902.

V centru Plzně nefungují semafory, dopravu řídí policie

Plzeň - Policie se o nefunkční světelné signalizaci dozvěděla až z kamerového záznamu. 

ON-LINE: Ptali jste se lídra KDU-ČSL Stanislava Antoše

Plzeňský kraj - Krajský lídr KDU-ČSL pro blížící se parlamentní volby a místostarosta Domažlic Stanislav Antoš odpovídal čtenářům Deníku v on-line rozhovoru. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení