VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stodská nemocnice se vylepšuje

Plzeň - Stodská nemocnice zase pokročila v rekonstrukci, jejíž nejrozsáhlejší část se uskutečnila vloni v létě. Další úpravy, které přišly na řadu letos, budou stát zakladatele nemocnice, Plzeňský kraj, zhruba 17 milionů korun.

22.7.2009
SDÍLEJ:

Malým pacientům zpříjemňuje pobyt ve Stodské nemocnici nová herna.Foto: Bohumila Holzäpfelová

Podle ředitele Vlastimila Bureše je i tato rekonstrukce pouze hašením již doutnajících požárů a uvedením nemovitostí do řádně provozuschopného stavu.

„Bylo by samozřejmě lépe, kdybychom mohli v rámci takových investic plánovat rozšíření nemocnice o další potřebná pracoviště, například CT. Protože je krize, jsem i tak rád, že se podaří sehnat finance alespoň na nejnutnější opravy,“ říká Bureš. Už začátkem roku se nemocnice za provozu pustila do rekonstrukce slaboproudých rozvodů – bylo vybudováno nové dorozumívací zařízení od lůžek pacientů na sesterny, vznikly nové rozvody počítačové sítě a telefonů, nově i zabezpečovací zařízení pro místnosti, kde je nemocniční server, dále lékárna, finanční a mzdová účtárna a ředitelství.

„Také jsme pořídili kamerový systém, který sleduje příjezdovou cestu a komunikace v areálu nemocnice i vstupy do samotného objektu. Ztrácely se nám tu totiž věci a tímto tomu chceme zabránit,“ uvádí ředitel. Nemocnice v letošním roce nakoupila za přispění Nadace ČEZ i nový biochemický analyzátor, který slouží k rozborům vzorků krve. „Stál 1,4 milionu korun a nadace přispěla 300 tisíci korunami, což nám velmi pomohlo,“ děkuje Bureš. „Podobně se nám podařilo získat na konci roku 2008 příspěvek od sdružení obcí mikroregionu Radbuza na nákup dvou nových ultrazvukových přístrojů ve výši 200 tisíc korun a v letošním roce nám znovu pomohlo město Stod, Holýšov i okolní obce finančními příspěvky na vybavení pacientských pokojů a dětské herny pro nejmenší pacienty,“ doplňuje ředitel.

Nyní se v nemocnici pracuje na komplexní rekonstrukci kotelny. V létě se budou ještě vyměňovat dveře do budovy nemocnice za samozavírací. Stonání se díky sponzorským příspěvkům v posledních dnech zpříjemnilo především nejmenším pacientům. Nevyhovující prostory dětské společenské místnosti byly přeměněny v moderní hernu, ve které na malé pacienty čekají kromě televize a nového nábytku i plné regály hraček.

Autor: Michaela Kunešová

22.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Bednění, pod nímž se skrývá socha sv. Jiří.

Socha chátrá, 30 let je schovaná

Ilustrační foto.

Dvě problémové školy v kraji

AKTUALIZOVÁNO

Po brutální vraždě bezdomovce na Roudné zůstala ve stanu kaluž krve

Plzeň - Sobotní hádka dvou bezdomovců na Roudné skončila vraždou. Pachatel se po hrůzném činu šel udat.  

Ráj gladiol. Jaroslava má na zahradě přes 200 druhů

Žinkovy - Kdybyste teď navštívili Jaroslavu Rybákovou v Žinkovech, stoprocentně od ní dostanete krásnou kytici gladiol.

Na Mži vyplul i prezident s ochrankou

Plzeň – Černý superb s pražskou poznávací značkou si razí cestu přes množství diváků. Uvnitř automobilu sedí pan prezident se svou ochrankou.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení