Do Plzně přijela skutečně uhlím napřed a to proto, že se v Domažlicích na nádraží neměla kde otočit. Přesto ale na trati mezi Plzní a Domažlicemi vozila celou sobotu všechny cestující, kteří se chtěli svézt parním vlakem u příležitosti Dne železnice. Na všech nádražích na trati navíc na lokomotivu čekali další obdivovatelé, kteří si chtěli obří stroj prohlédnout.

Parní mašinu si do Plzně přijela přihlédnout i rodina Jindřichových z Holýšova. Jak prozradil tatínek Jiří Jindřich, vláčky miluje celá rodina. „Děda totiž pracoval u dráhy a tak všichni jezdíme po celé republice, třeba na různé výstavy modelů,“ řekl Jindřich. Se svými syny Tomášem a Jakubem se byl na Šlechtičnu podívat dokonce hned dvakrát. „Čekali jsme na ni už v sobotu ráno u nás na nádraží v Holýšově, když jela první jízdu z Plzně do Domažlic. Odpoledne jsme ale ještě vzali auto a jeli jsme se na ni podívat ještě jednou do Plzně. Jízda vlakem nás ani moc nelákala, protože vagóny, které parní mašina táhne nejsou historické, ale normální vagóny, které jezdí běžně. To je trochu škoda,“ vysvětlil Jindřich.

A proč se vůbec Den železnice slaví? Je to vzpomínka na 27. září 1825. Tehdy vyjel na svoji první cestu vlak vynálezce parní lokomotivy George Stephensona. Tento vlak spojil britská města Stockton a Darlington.