VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Školičku, kroužky i klub pro rodiče nabízí mateřské centrum Duha

Plzeň – „Jak dělá kravička," ptá se učitelka dětí sedících kolem ní na koberci. „Búú," odpovídají jednohlasně. „A co je tohle za zvířátko," ukazuje učitelka jinou plastovou figurku.

11.10.2012
SDÍLEJ:

I dinosaurus musí pečovat o svůj chrup. Pro děti jsou ve Školičce mateřského centra Duha připraveny různé programy. Mimo jiné si třeba mohly prohlédnout vnitřek sanitky.Foto: MC Duha

 „Velbloud," raduje se holčička s brýlemi. Školička je jedním z programů Mateřského centra Duha v rámci Střediska křesťanské pomoci Duha, neziskové organizace zřízené Evangelickou církví metodistickou v Plzni. Funguje už od roku 1995.

Program probíhá každý den od 8 do 15 hodin a je určen pro děti zhruba od dvou let. „Mezi naší Školičkou a běžnou školkou není výrazný rozdíl, snad až na to, že se o patnáct dětí vždy starají dvě až tři pracovnice," říká ředitelka centra Linda Čechová.

Program Školičky je rozčleněn do měsíčních tematických okruhů, které vždy zahrnují výtvarnou činnost, zpěv, rytmizaci, hry a další aktivity. Prostory v Husově ulici nabízejí pro Školičku výhodné dvě herny i tělocvičnu. „Co rodiče uvítají, je i uzavřená zahrada ve vnitrobloku, která slouží jen nám," dodává Čechová. Na travnatém prostoru se nachází dvě skluzavky, houpačky, trampolína a v rohu i gril, který slouží zahradním slavnostem.

„Kromě pátku máme plno. Přihlášky většinou bereme od ledna a bývá o ně velký zájem," říká Čechová. Kolem šedesáti dětí tak navštíví Školičku za rok.

Školička ale není jedinou aktivitou centra. To nabízí i kroužky pro děti a dospělé. Ať už je to hraní na flétnu, výtvarný a fotografický kroužek nebo nová angličtina pro seniory. Kroužky jsou pro malé skupiny osmi lidí a většinou jsou také obsazené. „Volná místa máme ještě v tanečním kroužku pro holčičky od dvou do pěti let. O kroužek se stará lektorka, která vede také roztleskávačky, takže jde o rytmické pohyby a drobné choreografie na moderní hudbu," vysvětluje Čechová a dodává: „Volno je také v jedné ze skupin cvičení pro rodiče s dětmi od půl roku do jednoho roku věku."

Další aktivitou jsou semináře v pátečním klubu pro maminky, zvaném Klubíček. „Spolupracujeme s nutriční terapeutkou a dietní sestrou, speciální pedagožkou z Pedagogicko-psychologické poradny i s dentální hygieničkou a zubní lékařkou," vypráví Linda Čechová. Témata seminářů se odvíjí přímo od dotazů rodičů. Někdy se mluví o školní zralosti dětí, o potřebách dětí píšících levou rukou, jindy třeba o odkladu školní docházky. Semináře se konají v kavárně přímo v budově metodistického sboru.

Kromě těchto aktivit pořádá Duha také jednorázové akce pro rodiče s dětmi. 30. října to bude třeba lampionový průvod a 24. října ve velkém sále kostela metodistů v Husově ulici benefiční koncert, na kterém vystoupí gospelový soubor Joyful Voices z Německa. Benefice by měla podpořit právě chod centra.

To, že centrum patří pod metodistickou církev, se na programu centra projevuje. „Rodiče jsou seznámeni s tím, že pracujeme na základě křesťanských hodnot, jako jsou láska, úcta a tolerance k druhému. Ale nikoho násilně nepřesvědčujeme, natož děti," rezolutně uzavírá Čechová.

Autor: Vít Poláček

11.10.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Plzeň očima Kamily Frumertové Kikinčukové
4

Plzeň očima Kamily Frumertové Kikinčukové

Václav Pejsar

Pejsar: Dostanou přes hubu. Venca je vtipnej, vzkázal Šour

Dopravní podniky odpustí černým pasažérům úroky

Plzeň - Pokutu zaplatit musí, úroky jim však budou prominuty.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Giorgio fashion Show pomůže malému Matýskovi

Plzeň - V plzeňském Parkhotelu se v pátek 27. října od 19 hodin uskuteční Giorgio fashion Show GOLD prestižní přehlídka špičkové módy českých a světových značek.

Houbaři mají mistra světa, bydlí v Řenčích

Blovice – V lese u Blovic se konalo 25. mistrovství světa ve sběru hub.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení