VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sedm měst, sedm velkých akcí

Plzeňsko – „Jaká akce roku 2014 bude pro vaše město nejvýznamnější, nejzajímavější, nejnákladnější nebo jinak důležitá?"

8.1.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Redakce

Na tuto otázku dnes v rámci naší rubriky Co plánují odpovídají představitelé sedmi vybraných severo a jihoplzeňských měst. Někteří dokázali odpovědět bez sebemenšího zaváhání, jiní pečlivě volili mezi několika akcemi.

Co se tedy bude ve městech v roce komunálních voleb dít?

Nýřany: 
ČOV pro tři obce

„Největší akcí bude jednoznačně dokončení rekonstrukce a intenzifikace společné čistírny odpadních vod pro Nýřany, Tlučnou a Vejprnice," má jasno nýřanský starosta Jiří Davídek. Dlouho očekávaný projekt prý bude hotový do března. Intenzifikace zahrnuje úpravy nádrží i technologické úpravy. Po dokončení by měla ČOV pojmout 9900 ekvivalentních obyvatel ze všech tří obcí.

Plasy: komunikace všeho druhu

V Plasích se zase zaměří na komunikace – velké i ty menší. „Bude to dokončení průtahu městem, tedy část hlavní silnice mezi kruhovým objezdem a odbočkou k nádraží. Dále se chystáme na komunikace a chodníky v obytné zóně Na Střelnici a třetí akcí bude rekonstrukce prostranství mezi prelaturou kláštera a pivovarem," říká starosta Zdeněk Hanzlíček.

Manětín: 
další zateplování

Manětín patří k těm městům, která čekají na dotace. „Pokud ale se žádostí uspějeme, zateplíme mateřskou školu," prozrazuje starosta Josef Gilbert Matuška a dodává, že mateřinka bude další ze zateplených budov. „Letos dokončíme základní školu a kulturní dům. Budova mateřské školy je ze sedmdesátých let a dětí tady máme mnoho," dodává.

Třemošná: radnice 
i větší parkoviště

Na dotace spoléhají i v Třemošné. Podle starosty Jaromíra Zeithamla bude jasno v březnu. „V plánu máme rekonstrukci budovy městského úřadu, dále rozšiřování parkoviště v sídlišti o desítky nových míst, která jsou velice zapotřebí a také revitalizaci parkových úprav v sídlišti," vypočítává Zeithaml.

Stod: školka 
bude jako nová

Starosta Stoda Jiří Vlk si odpověď dlouho nerozmýšlel. „Nejdůležitější bude rekonstrukce mateřské školy. Počítá s novou střechou, zateplením, novými okny, parkovými úpravami. Bude z ní vlastně úplně nová budova," líčí Vlk. Stavba začne co nevidět, na prázdniny se nečeká. „Zahájíme ji už teď během ledna, budeme průběžně postupovat a hotovo bude do konce letních prázdnin," tvrdí. Rekonstrukce školky má vyjít na sedm milionů korun.

Nepomuk: kruhový objezd na 98%

Nepomuk má největší akci jistou prý „na 98%". Pětiramenná křižovatka u benzinky na hlavní silnici se letos má začít měnit na kruhový objezd. „Momentálně čekáme na stavební povolení. Pokud vše vyjde, bude to rozhodně největší letošní akce," konstatuje starosta Václav Kovář. Stavba za 40 milionů bude největší investicí do nepomuckých komunikací za posledních 25 let.

Starý Plzenec: 
finiš kanalizace

Ve Starém Plzenci bude rok 2014 ve znamení finiše ještě většího projektu. „Nejzásadnější bude dobudování kanalizace Malé Strany, Sedlce a rozšíření čistírny odpadních vod," míní starostka Vlasta Doláková. „Jde o akci za 230 milionů korun, z toho 130 milionů máme vyfakturováno a 100 investujeme letos," dodává s tím, že hotovo bude do října.

Autor: Pavel Korelus

8.1.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Jedna z mnoha ilustrací Václava Karla ve známé sbírce básní Josefa Václava Sládka Těm nejmenším.
2

Nejslavnějšího rodáka Dobříče už připomíná pamětní deska

V centru Plzně nefungují semafory, dopravu řídí policie

Plzeň - Policie se o nefunkční světelné signalizaci dozvěděla až z kamerového záznamu. 

ON-LINE: Ptejte se lídra KDU-ČSL Stanislava Antoše

Plzeňský kraj - Krajský lídr KDU-ČSL pro blížící se parlamentní volby a místostarosta Domažlic Stanislav Antoš odpovídá čtenářům Deníku v on-line rozhovoru. 

Plzeň očima Jana Bielika

Dvaadvacetiletý Jan Bielik se rozhodl rozběhat Česko. Začal ve druhém ročníku plzeňského sportovního gymnázia. Pravidelně pořádá charitativní běhy, běžecké kurzy, společné tréninky nebo běžecké a netradiční party závody. Cílem projektu Rozběháme Česko je spojit běžce, ukázat ostatním radost z pohybu a pomoci potřebným.

Plzeň očima Kamily Frumertové Kikinčukové

Plzeň - Kamila Frumertová pochází z herecké rodiny, jejími rodiči jsou Pavel a Jindřiška Kikinčukovi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení