S menší oblačností spadnou teploty k -14 stupňům

Plzeň – Ještě o víkendu a začátkem příštího týdne se budou teploty přes den pohybovat jen do minus tří stupňů Celsia, pak ale přijde ochlazení.


Diskutovat (0) 28.1.2012 6:39 aktualizováno 29.1.2012 10:46

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor: Leoš Šimánek

Rtuť teploměru pak může spadnout v noci až pod minus deset. Ovšem sněhu se téměř nedočkáme. Kdo se tedy těšil na zimní radovánky na sněhu, musí ještě počkat.

„Slabé sněžení na většině území přijde v sobotu, v Plzni to však bude jen poprašek do dvou centimetrů,“ potvrdila plzeňská meteoroložka Petra Opatrná. Teploty se v sobotou mohou ještě přehoupnout nad nulu, bude to však na nějakou dobu naposledy.

V neděli i v pondělí se už budou i přes den držet pod bodem mrazu, v noci spadnou až k minus sedmi. „V noci na pondělí při malé oblačnosti a sněhové pokrývce až k –13 °C,“ dodala Opatrná. Oblačno z víkendu však začátkem týdne vystřídá polojasná obloha. A s ní přijde mráz. „V dalších dnech čekáme méně oblačnosti, ale také další ochlazení,“ varuje meteoroložka. Přes den tak teploty mohou klesat až k minus devíti stupňům, v noci až ke čtrnácti.



Diskuse k článku neobsahuje žádné příspěvky

E-paper - elektronická podoba tištěné verze

Náhled deníku Elektronické
vydání novin

73 deníků: najděte si svůj

Vybrat deník podle lokality