VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prvňáci vybírají školu podle zájmů

Plzeň – Badminton, florbal, zpěv, výtvarná výchova nebo cizí jazyk? Výběr zaměření, která nyní nabízejí základní školy už od prvních tříd, je opravdu velký. Zápisy pro současné předškoláčky začínají na řadě plzeňských škol už v sobotu.

11.1.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Jana Vandlíčková

„První termín zápisů se koná 15. ledna a druhý v pondělí 17. ledna. V koncertním sále budou čekajícím dětem promítány pohádky,“ uvádí zástupkyně ředitele 25. základní školy ve Chválenické ulici Lenka Třešková. Budoucí prvňáci se zde mohou přihlásit do tříd s rozšířenou výukou tělesné výchovy, hudební výchovy nebo výtvarné výchovy. „Žáci, kteří se přihlásí do třídy s uměleckým zaměřením, se mohou dále vzdělávat ve 4. základní umělecké škole, která sídlí na stejné adrese jako naše škola,“ nabízí zástupkyně. Sportovně zaměření žáci se mohu v rámci výuky od šesté třídy věnovat badmintonu a basketbalu. Škola vloni kvůli vysokému počtu dětí z takzvaného baby boomu rozšířila první třídy ze tří na pět, letos očekává podobný nápor.

Pokud preferujete znalosti cizích jazyků, rozšířenou výuku angličtiny od první třídy poskytuje například 21. základní škola ve Slovanské aleji. „Děti mají angličtinu 4 krát týdně po dobu 20 minut, v dalších ročnících pak třikrát až čtyřikrát týdně po dobu 45 minut. Druhý cizí jazyk, francouzština nebo němčina, se u nás vyučuje od 6. ročníku, v 7. ročníku si žáci mohou rozšířit své dovednosti o nepovinný ruský jazyk,“ uvádí ředitel školy Martin Prokop. Zápisy se zde konají až 21. a 22. ledna.

Výjimečně dvě třídy se letos otevírají na Tyršově ZŠ a MŠ Plzeň v Černicích. „Pracujeme v rodinném prostředí podle programu Začít spolu. Mohou se přihlásit i děti bydlící mimo Černice. Jsme státní základní škola, pouze nemáme navazující druhý stupeň,“ říká zástupkyně ředitelky Věra Šimečková.
Pokud si myslíte, že by klasická výuka vašim dětem nevyhovovala, můžete je zapsat do Waldorfské třídy při 15. základní škole v Plzni–Skvrňanech. Hlavní předměty se zde vyučují ve dvouhodinových blocích, v nichž se žáci učí jeden předmět několik týdnů. Blok se skládá z rytmické, vyučovací a vyprávěcí části.

Budoucí prvňáci se nemusí obávat, že by nástup do školy nezvládli, školy totiž většinou nabízí bezplatný kurz Předškoláček, v němž se seznámí s tím, jak to ve škole vypadá i co by už měli umět, aby se jim začínalo s učením lépe. Informace zveřejňují školy na svých webových stránkách.

Termíny zápisů najdete na webu města Plzně ZDE.

V tabulce nejsou obsaženy školy:

Státní:
Waldorfská třída při 15. ZŠ: pondělí 17.1.2011 mezi 13:00 – 18:00 v 15. ZŠ

Soukromé:
Základní škola Martina Luthera – žáci už musejí být přihlášeni předem: 1. B 22 + 2 náhradníci – zápis v pondělí 17. ledna 2011, KDG 44 + 9 náhradníků – zápis první týden v březnu 2011
Soukromá základní škola Elementária: 15. 1. mezi 10. a 16. hodinou, 17. 1. mezi 9. a 17. hodinou

Autor: Michaela Kunešová

11.1.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Bezdomovci? Možná za Bolevákem či na Švabinách

Letní Sportmanie v Plzni za obchodní centrem Plaza
12

FOTO: Areál za Plazou láká Plzeňany ke sportu

V parku Homolka našli mrtvého bezdomovce

Plzeň - Policie v sobotu v podvečer vyjížděla do slovanského parku Homolka u náměstí Milady Horákové.

Další placené parkovací zóny jsou na dohled. Ještě letos

Plzeň - Parkoviště zdarma u autobusového nádraží bude náplastí na další zpoplatněné ulice. 

Družku znásilňoval, pak ji oloupil

Klatovsko – Dva týdny hrůzy prožila v Klatovech 35letá žena z Lounska. Její přítel, Václav Dražský (28) z Chotěšova, ji opakovaně znásilňoval.

Nominace Indráka překvapila, o to víc se těší

Plzeň – Odveta v Chomutově hokejistům Škody Plzeň vyšla. Svižné přípravné utkání vyhráli 4:1 a dvěma góly k tomu přispěl útočník Miroslav Indrák.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení