Procházka: Huntelaar je dobrý, ale ze spánku mě nebudí
Václav Procházka Autor: DENÍK
23.2.2012 07:19
Gelsenkirchen – Už má za sebou po návratu z Mladé Boleslavi do Viktorie start v dresu Plzně v Evropské lize i v Gambrinus lize.
Ve čtvrtek čeká Václava Procházku první zápas v barvách staronového klubu v evropské pohárové soutěži na hřišti soupeře. A hned proti tak silnému soupeři a v tak důležitém zápase proti Schalke.
V ligovém utkání proti Teplicím jste třikrát inkasovali. Probírali jste s trenéry tenhle zápas z hlediska hry obránců?
Času příliš není, ale určitě tam bylo, co si vytknout, na co si dávat pozor, čeho se vyvarovat, protože ve hře obrany opravdu okénka vznikla. Dostali jsme v Teplicích tři góly a to by se nám asi v odvetě proti Schalke nevyplatilo. A bylo moc těžké to dohánět.
Nizozemský útočník soupeře Huntelaar vstřelil v bundeslize Wolfsburgu dva góly. Co říkáte na jeho vzrůstající střeleckou formu?
On už se prosazoval v prvním zápase v Plzni, byl hodně nebezpečný, dostával se do šancí a nakonec nám dal vyrovnávací gól. Musíme mu dát co nejméně prostoru, aby se nemohl prosadit.
Nebudí vás aktuální forma Huntelaara ze spánku?
Ne, takové problémy nemám. Ze spánku mě nebudí.
Jak těžké je bránit tenhle typ vysokého útočníka?
Myslel jsem si, že je ve skutečnosti vyšší. Když jsem vedle něj stál, nepřišlo mně, že je až tak vysoký. V české lize máme určitě vyšší útočníky.
Překvapil vás něčím v prvním utkání v Plzni?
Docela mě překvapilo, že je hodně pohyblivý. Není to ten typ útočníka, co si jen stoupne ve vápně a hledá si v něm místo k zakončení. Hodně toho naběhá, nabízí se.
V čem je podle vás Huntelaar nejvíce nebezpečný?
Určitě v tom, že si dokáže před brankou jak u přední, tak u zadní tyče najít prostor na centrované míče zejména z levé strany od krajního obránce Fuchse.
Je Huntelaar pro obranu nebezpečnější než Raúl?
To bych nerad říkal, že Hunttelaar je nebezpečnější než Raúl. Španěl chtěl balony více do nohy a moc jich tady nedostal. Dát mu ale jen málo prostoru ve vápně by pro nás bylo smrtící, což ostatně předvedl v neděli v zápase proti Wolfsburgu.
K postupu do dalšího kola Evropské ligy vám stačí vstřelit jeden gól a žádný nedostat. Věříte, že můžete odehrát odvetu proti Schalke bez inkasované branky?
Těžko říci. Schalke se v poslední době prosazuje, dává hodně branek. Podle mne rozhodne první gól a já věřím, že to budeme my, kdo ho vstřelí. Doma soupeře určitě poženou diváci, ale když budeme důslední, domnívám se, že můžeme zápas odehrát s nulou.
Už jste si někdy zahrál na podobném stadionu?
Na podobném ano, ale tohle je asi nejmodernější stadion, na kterém si zahraji. Má být vyprodáno, což slibuje skvělou atmosféru. Moc se na to těším.
Jaký je největší rozdíl ve hře Schalke doma a venku?
Určitě v tom, že doma se mnohem více tlačí dopředu, v Plzni hráli více defenzivně. V odvetě bude na nás obránce mnohem větší tlak.
Autor: Václav Vacek
Pošlete odkaz přátelům
Diskuse
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY
CELEBRITY
Rath se obhajoval před poslanci: Kukláči ho vezou zpět do vězení
Černá limuzína s majáčkem, ostří hoši v kuklách a další doprovodná vozidla. Transport Davida Ratha z… celý článek ›
VÍME PRVNÍ! Ewa Farna odmaturovala a nabourala!
Zpěvačka Ewa Farna (18) v úterý ráno den po maturitě bourala! Podle informací Blesku se jí nic vážného… celý článek ›
Dcera Freimanové exkluzivně pro Blesk: Být herečkou? Nikdy!
Dcera herečky Veroniky Freimanové (56) a režiséra Jaroslava Brabce (57) Tereza Brabcová (25) se už před… celý článek ›
Ta je ale ospalá! Křest švédskou princezničku Estelle unavil
Tříměsíční švédská princezna Estelle byla v úterý slavnostně pokřtěna a dost ji to znavilo. Na balkoně… celý článek ›

