Pochod radikálů projde sady
Plzeň - Neobvyklou trasou projdou Plzní 24. dubna pravicoví radikálové, kteří nahlásili na třetí městský obvod shromáždění na podporu politických vězňů.
Redakce
Diskutovat (3) 5.3.2010 7:49
Radnice jim umožní, aby se vydali od Plazy přes náměstí Republiky Pražskou ulicí Křižíkovými sady k fontáně před Západočeským muzeem. „Na této trase jsem se se svolavateli pochodu domluvil. Na náměstí Republiky nemohou shromáždění ukončit, protože je blokováno pro jiné akce, takže budou pokračovat až k muzeu,“ konstatoval radní města pro bezpečnost Robert Houdek (ODS). Mluvčí třetího městského obvodu Hana Josefová potvrdila, že na náměstí Republiky má nahlášeny akce festival Finále a Den Země.
Svolavatelé pochodu podepsali Houdkovi, že nevyužijí ke shromáždění žádný z březnových nahlášených termínů a ústně mu měli potvrdit termín 24. duben. Při průchodu náměstím Republiky nepůjdou silnicí kolem radnice, ale policejní kordony je budou směřovat u morového sloupu mezi katedrálu a magistrátní parkoviště, za ním sejdou účastníci pochodu zpátky na silnici a budou pokračovat Pražskou ulicí.
„Je to kvůli svatbám, které jsou už na radnici objednány,“ vysvětlil Houdek. Svolavatelé pochodu mu měli potvrdit, že účastníků shromáždění budou stovky. Podle něj nejsou nahlášeny na stejný termín žádné protestní akce.
Podle radního Houdka by nemělo být prodloužení pochodu až do Křižíkových sadů pro dohlížející policisty problémem. „Není zatím přesně určeno, zda pochod projde přímo sady nebo půjde Pražskou ulicí až dolů ke Zvonu a až tam odbočí doprava a bude pokračovat k muzeu po silnici. Ať už ale bude scénář jakýkoli, policisté budou připraveni zasáhnout,“ uvedl Houdek. Navíc se počítá s tím, že i Křižíkovy sady budou před pochodem vyklizeny a nebudou tam parkovat auta.





















