VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Plzeňsko využije zkušeností Evropy

Plzeňsko - Zkušenosti jiných evropských regionů například se spalováním komunálních odpadů, využitím obnovitelných zdrojů energie a energetickou soběstačností může získat Plzeňský kraj díky členství v mezinárodním uskupení Encore.

21.3.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Je to síť 112 evropských regionů ze dvou desítek zemí zaměřená na životní prostředí. Plzeňský kraj je jediným regionem v Česku, který do organizace vstoupil. Řídicí skupina Encore jednala v těchto dnech v Plzni především o přípravě konference, která se uskuteční příští rok v Nizozemsku.

Právě zkušenosti ostatních regionů se spalovnami odpadu mohou být pro Plzeňsko, kde má u Chotíkova vzniknout velká spalovna, cenný zdroj informací. „Ty informace jsou nesmírně cenné, díky nim se můžeme vyvarovat chyb, které bychom třeba jinak udělali. Ještě dřív, než jsme se stali členy Encore, jsme informace o spalovně získávali u švédského regionu,“ poznamenal krajský radní pro životní prostředí Petr Smutný.

Také nizozemský člen řídicího výboru Encore Gjalt Gjaltema považuje výměnu informací a zkušeností regionů za jeden z hlavních přínosů členství v konferenci regionů.

„U nás například vyrostla skládka až do výšky 75 metrů, proto jsme se už před 12 lety rozhodli pro výstavbu spalovny, která dnes patří mezi největší v Evropě. Zároveň jsme založili celý energetický park, takovou továrnu, která ze spalovny dál využívá energii. I v tomto můžeme hovořit o spolupráci a předávat zkušenosti,“ řekl.

Zatímco v minulých letech skupina Encore, která funguje od roku 1993, směřovala vrchol své činnosti k výročním konferencím konaným jednou za dva roky, nyní hodlá pozměnit strukturu činnosti. Více důrazu chce v době mezi konferencemi klást na užší spolupráci menších skupinek regionů, které spojuje stejný problém.

Autor: ČTK

21.3.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

David Boubel se narodil 26. července ve 4:14 mamince Miroslavě a tatínkovi Lukášovi z Plzně. Po příchodu na svět ve FN vážil bráška dvouleté Nelinky 3400 gramů a měřil 50 cm.
9

Miminka z 19. srpna

Ilustrační foto.

Bezdomovci? Možná za Bolevákem či na Švabinách

FOTO: Areál za Plazou láká Plzeňany ke sportu

Plzeň - Plzeň ožívá sportem, až do 27. srpna se v prostoru amfiteátru a parku za OC Plaza koná Letní Sportmanie Plzeň 2017.

V parku Homolka našli mrtvého bezdomovce

Plzeň - Policie v sobotu v podvečer vyjížděla do slovanského parku Homolka u náměstí Milady Horákové.

Další placené parkovací zóny jsou na dohled. Ještě letos

Plzeň - Parkoviště zdarma u autobusového nádraží bude náplastí na další zpoplatněné ulice. 

Družku znásilňoval, pak ji oloupil

Klatovsko – Dva týdny hrůzy prožila v Klatovech 35letá žena z Lounska. Její přítel, Václav Dražský (28) z Chotěšova, ji opakovaně znásilňoval.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení