VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Plzeňská firma musí platit pokutu. Do ovzduší vypouštěla kouř s částečkami zinku

Plzeň – Za únik kouře s obsahem zinkového prachu dostala společnost MEA Metal Applications pokutu sto tisíc korun od plzeňské pobočky České inspekce životního prostředí (ČŽIP). Pochybení se dopustila její provozovna MEA Meisinger, která sídlí na Domažlické třídě v Plzni.

26.8.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto. Foto: DENÍK/ Miroslav Kucej

Z kontrol, které inspektoři provedli, vyšlo najevo, že od loňského 4. dubna do letošního 9. února podnik nedodržel na odtahu odpadního vzduchu, kudy prochází kouř s obsahem zinkového prachu, ustanovení jedné z kapitol provozního řádu. Konkrétně šlo o provozovnu Pozinkovna II.

„Při plánované kontrole na místě jsme zjistili, že při provozu této části technologie docházelo po provedeném zinkování při otevření vrat zakrývajících prostor pozinkovací vany ke značným únikům kouře s obsahem zinkového prachu do vnitřního prostoru výrobní haly. Otevřenými světlíky nebo vraty se odtud tyto znečišťující látky dostávaly do volného ovzduší, čímž docházelo k ohrožování jeho kvality v dané lokalitě," uvedla ředitelka Oblastního inspektorátu ČIŽP v Plzni Petra Horčicová.

Podle provozního řádu měl být vzduch z prostoru pozinkovací vany odsáván ventilátorem, zinkový prach mělo zachycovat odlučovací zařízení a přečištěný odpadní vzduch měl být poté vypouštěn výduchem do volného ovzduší.
To ale nebylo všechno. Inspektoři na místě zjistili ještě to, že společnost neshromažďovala odpady podle druhů a kategorií.

„Např. v kontejneru na shromažďování plastových zpevňovacích pásků se nacházel plastový kanystr od peroxidu a v kontejneru určenému na komunální odpad byly vedle smetků z dílen umístěny i cirka dvě desítky odpadních brusných kotoučů," stojí ve zprávě ČIŽP.

Pochybení se dále týkalo i hlášení o produkci a nakládání s odpady za rok 2014, když došlo k záměně identifikačního kódu u jednoho ze subjektů, kterému provozovatel předal odpady. Proto následovala další pokuta ve výši 40 tisíc korun.

Autor: Miroslava Vejvodová

26.8.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Bednění, pod nímž se skrývá socha sv. Jiří.

Socha chátrá, 30 let je schovaná

Ilustrační foto.

Dvě problémové školy v kraji

AKTUALIZOVÁNO

Po brutální vraždě bezdomovce na Roudné zůstala ve stanu kaluž krve

Plzeň - Sobotní hádka dvou bezdomovců na Roudné skončila vraždou. Pachatel se po hrůzném činu šel udat.  

Ráj gladiol. Jaroslava má na zahradě přes 200 druhů

Žinkovy - Kdybyste teď navštívili Jaroslavu Rybákovou v Žinkovech, stoprocentně od ní dostanete krásnou kytici gladiol.

Na Mži vyplul i prezident s ochrankou

Plzeň – Černý superb s pražskou poznávací značkou si razí cestu přes množství diváků. Uvnitř automobilu sedí pan prezident se svou ochrankou.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení