VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Plzeň čeká až sto tisíc návštěvníků

Plzeň – Na desetitisíce lidí v ulicích, stovky kusů vojenské historické techniky ve městě, vojáky v dobových kempech i tanky na náměstí se připravuje západočeská metropole.

28.4.2015 18
SDÍLEJ:

Dřevěnou ulici obsadí vojenská historická technika. Od zítřka tu bude zákaz parkování, od pátku se ulice uzavřeFoto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

„Letošní jubilejní Slavnosti svobody budou patřit k těm největším od roku 1989," prohlásil náměstek primátora Martin Baxa (ODS).

Podle šéfky magistrátního odboru prezentace a marketingu Jany Komišové se v Plzni sejde během šesti dnů oslav kolem 100 tisíc lidí. „Hodně bude záležet na počasí a na tom, aby nepršelo. Všechny hotely v Plzni jsou obsazeny, platí to i pro zařízení v okruhu 20 až 30 kilometrů od Plzně," potvrdila Komišová. Lidem, kteří se o prodlouženém víkendu do Plzně chystají, doporučuje používat zejména městskou dopravu a do centra města auty raději vůbec nevjíždět. Pro auta tu totiž bude platit řada omezení.

Od pátku 1. 5. do nedělní půlnoci 3. 5. nebude možné parkovat na náměstí Republiky. Zákaz platí i pro Dřevěnou ulici a to už od středy 29. dubna. V ulici totiž zaparkují vojáci s historickou technikou a téměř celý první květnový týden bude uzavřená.

Kde budete omezeni
Náměstí Republiky bude zcela uzavřeno pro dopravu v pátek 
1. 5. od 9:45 do 11:00 hodin (rekonstrukce příjezdu americké armády), v sobotu 2. 5. od 18:00 do půlnoci (kulturní program) 
a v neděli 3. 5. od 11:45 do 14:30 (příjezd čela Convoy of Liberty).

Dřevěná ulice – od 1. 5. do 7. 5. celková uzavírka kvůli expozici vojenské historické techniky.

Klatovská třída – kvůli Convoy of Liberty bude oboustranně uzavřená v neděli 3. 5. od 9:00 do odjezdu kolony pro veškerou dopravu a MHD, poslední tramvaje projíždějí v 10:10 hodin.

Kvůli programu se během nadcházejícího víkendu uzavře veškeré dopravě vždy na pár hodin také náměstí Republiky. Poprvé to bude v pátek 1. května mezi 9:45 až 11:00 hodinou kvůli rekonstrukci příjezdu americké armády na náměstí, pak v sobotu 2. 5. od 18 hodin do půlnoci vzhledem k večernímu kulturnímu programu D+334 aneb z Normandie do Plzně a naposledy v neděli 3. 5. od 11:45 do 14:30, kdy na náměstí vjede čelo Convoy of Liberty z Klatovské třídy a sadů Pětatřicátníků.

Tradiční slavnostní konvoj samozřejmě uzavře v neděli i Klatovskou třídu. „Obousměrná uzavírka Klatovské třídy pro veškerou dopravu a autobusy MHD v úseku U Trati – sady Pětatřicátníků bude platit od 9.00 hodin do odjezdu kolony," potvrdila mluvčí magistrátu Eva Barborková. Poslední tramvaje projedou sady v 10:10, pak budou také omezeny. Chodci budou smět používat přechody u pomníku Díky, Ameriko! a v sadech Pětatřicátníků do 11. hodiny. Pak už bude mít absolutní přednost tradiční vojenský konvoj. Dopravu tu budou řídit policisté.

Lidé, kteří se budou chtít dostat na střelnici v Lobzích, kde se usídlí naše současná armáda, mohou využít zdarma kyvadlovou dopravu zajištěnou 1. a 2. května mezi Centrálním autobusovým nádražím a Rolnickým náměstím. Auta totiž ke střelnici z hlavní silnice neodbočí a to od pátku 1. 5. v 9:00 hodin do neděle 3. 5. 18:00 hodin.

Kyvadlová doprava zdarma bezbariérovými vozy je zajištěna také 2. května do Koterova, kde se uskuteční rekonstrukce náletu na koterovské nádraží. Dopravu autobusem č. 30 posílí PMDP také kvůli koncertu Lynyrd Skynyrd 1. května večer v areálu ploché dráhy na Borských polích.

Šéf revizorů PMDP Pavel Pokorný doporučuje cestujícím pořízení buď Plzeňské jízdenky, nebo jiného časového kuponu. „Žádnou výjimečnou toleranci vůči cestujícím bez jízdenky při Slavnostech svobody nechystáme," řekl Pokorný.

Další dopravní omezení v Plzni
náměstí Republiky - Zákaz parkování od páteční půlnoci 1. 5. do 3. 5. 24:00 hodin.

Omezení provozu MHD - Od pátku 1. 5. od 9:45 hod. do 11 hod. nepojedou tramvaje 1 a 2 a autobusy 20 a 33. Sobota 2. 5. od 18:00 do 00:00 pojedou pouze tramvaje, autobusy 20 a 33 nepojedou od 18:00 do 24:00 hodin. Neděle 3. 5. od 10:10 hodin do 14:30 bude přerušen provoz tramvají 1 a 2, provoz autobusů 20 a 33 bude přerušen od 11:45 do 14:30 hodin.

Dřevěná ulice - Od středy 29. 4. 00:00 hodin do čtvrtka 30. 4. 24:00 hodin zákaz parkování, od pátku 1. 5. 00:00 hodin do čtvrtka 7. 5. 24:00 hodin celková uzavírka ulice.

Americká třída (pietní akt Díky, Ameriko!) - Středa 6. 5. od 15 hodin do 19 hodin uzavření Americké v úseku Klatovská tř. – Jungmannova ul. včetně přerušení provozu MHD v obou směrech. Po celý den omezen provoz ul. V Šipce.

Aktuální dopravní opatření na www.slavnostisvobody.cz

Návštěvníci Slavností svobody by měli pokud možno omezit vjezd auty do centra Plzně a využívat linky městské hromadné dopravy a kyvadlovou dopravu pro program v Lobzích a do Koterova.  

Autor: Dana Veselá

28.4.2015 VSTUP DO DISKUSE 18
SDÍLEJ:
Odchyt samce vydry říční v Příšově.
5

Hladovou vydru prozradil pes

Bednění, pod nímž se skrývá socha sv. Jiří.

Socha chátrá, 30 let je schovaná

Dvě problémové školy v kraji

Plzeňský kraj - Inspekce poukázalana situaci ve Starém Plzenci a v Plané. Většina studentů tamních škol neodmaturuje.

AKTUALIZOVÁNO

Po brutální vraždě bezdomovce na Roudné zůstala ve stanu kaluž krve

Plzeň - Sobotní hádka dvou bezdomovců na Roudné skončila vraždou. Pachatel se po hrůzném činu šel udat.  

Ráj gladiol. Jaroslava má na zahradě přes 200 druhů

Žinkovy - Kdybyste teď navštívili Jaroslavu Rybákovou v Žinkovech, stoprocentně od ní dostanete krásnou kytici gladiol.

Na Mži vyplul i prezident s ochrankou

Plzeň – Černý superb s pražskou poznávací značkou si razí cestu přes množství diváků. Uvnitř automobilu sedí pan prezident se svou ochrankou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení