VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Opozice: Krejsová zatajila dluh

PLZEŇ - Znovu odvolat náměstkyni primátora Marcelu Krejsovou (ODS) z funkce se pokusí ve čtvrtek při schůzi městského zastupitelstva sociální demokraté. Tvrdí, že náměstkyně vědomě nemluvila pravdu, když na zastupitelstvu prohlásila, že firma Janák Bros. nedluží městu za pronájem Měšťanské besedy.

20.6.2008
SDÍLEJ:

Marcela KrejsováFoto: DENÍK/Archiv

„Máme zcela jiné poznatky. K 28. dubnu, kdy rada rozhodla o snížení nájmu v Besedě, měla společnost vůči pronajimateli, tedy Espritu, dluh vyšší než 240 tisíc korun. To je neslýchané, když navíc uvážíme, že společnost byla ochotna platit 70 tisícový nájem v Besedě a radní jí odsouhlasili jen 20 tisícový za pronájem kavárny,“ říká Miroslav Brabec (ČSSD).

Připomněl, že k lidem, kteří městu dluží i mnohem menší částku, zaujímá radnice nekompromisní postoj. „Budu–li dlužit byť jen pět tisíc korun, radnice mi neprodá například byt, ve kterém léta žiju a platím nájem,“ připomněl Brabec.

V návrhu usnesení předkládaném městské radě Krejsovou však stojí, že společnost nemá vůči městu žádné závazky. Tímto usnesením pak radní odsouhlasili firmě Janák Bros. snížení nájmu.

Náměstkyně je přesvědčena, že je vše v pořádku a že nikomu nelhala. „Dluh na nájemném byl vyrovnán použitím 300tisícové kauce, kterou firma Janák Bros. složila v červnu 2007 jako jistinu. Fakticky nájemce nic nedlužil,“ dodala Krejsová. Podle právníků je využití kauce v tomto případě v pořádku.

Šéf kontrolního výboru Milan Chovanec (ČSSD) postup náměstkyně Krejsové kritizuje. „Dluh je přece něco jiného než kauce. To, že mám složenou kauci, vůbec neznamená, že nemusím platit nájem,“ míní Chovanec. Zda se podaří ČSSD odvolání náměstkyně Krejsové prosadit, není vůbec jisté.

Při minulém pokusu na květnovém zastupitelstvu totiž koalice vůbec nepřipustila hlasování o odvolání náměstkyně na program jednání. Klíčová bude v tomto směru úterní schůze politických klubů před zastupitelstvem, je ale pravděpodobné že koalice náměstkyni Krejsovou znovu podrží.

Náměstek primátora Petr Náhlík (KDU–ČSL) míní, že Krejsová by měla ve vlastním zájmu zastupitelům celou anabázi kolem Besedy vysvětlit. „Snížení nájmu šlo k projednání do rady nestandardně, nebylo projednáno v majetkové komisi. Pokud by toto nebylo obejito, nemusely vznikat dohady,“ uvedl Náhlík. Jako příklad uvedl pronájem Řemeslnické besedy, kterou město pronajalo podle standardního postupu a ke spokojenosti všech stran.

Náhlík dodal, že při rozhodování o snížení nájmu v Měšťanské besedě v městské radě nehlasoval. Informace o údajném dluhu zaskočila i technického náměstka primátora Petra Runda (ODS). „Vycházel jsem z toho, co bylo uvedeno náměstkyní Krejsovou v materiálech pro radu, tedy že závazky vůči městu nejsou. Počkám, jak paní Krejsová celou věc vysvětlí,“ řekl Rund.

Autor: Dana Veselá

20.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Marek Bakoš

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

David Boubel se narodil 26. července ve 4:14 mamince Miroslavě a tatínkovi Lukášovi z Plzně. Po příchodu na svět ve FN vážil bráška dvouleté Nelinky 3400 gramů a měřil 50 cm.
9

Miminka z 19. srpna

Bezdomovci? Možná za Bolevákem či na Švabinách

Plzeň - Primátor zvažuje pořízení dvacítky mobilních buněk pro bezdomovce. Inspiroval se v Praze 9.

FOTO: Areál za Plazou láká Plzeňany ke sportu

Plzeň - Plzeň ožívá sportem, až do 27. srpna se v prostoru amfiteátru a parku za OC Plaza koná Letní Sportmanie Plzeň 2017.

V parku Homolka našli mrtvého bezdomovce

Plzeň - Policie v sobotu v podvečer vyjížděla do slovanského parku Homolka u náměstí Milady Horákové.

Další placené parkovací zóny jsou na dohled. Ještě letos

Plzeň - Parkoviště zdarma u autobusového nádraží bude náplastí na další zpoplatněné ulice. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení