Již v březnu by se do nich měli nastěhovat například hrošíci liberijští a v průběhu května žirafy a nosorožci indičtí. Postupně je budou následovat i gepardi, prasata bradavičnatá a pandy červené. Na ostrovech kolem venkovního bazénu pro nosorožce budou žít opice – giboni a makakové. Návštěvníkům se nové expozice s celkem čtrnácti pavilony otevřou poslední školní den před prázdninami.

„Žirafy budou mít k dispozici pavilon o rozloze 155 m² vysoký deset metrů. Nosorožci mohou využívat plochu 220 m² včetně bazénu. Oba pavilony mají i venkovní výběhy s návštěvnickými plošinami,“ vysvětluje provozně technický náměstek zoo Bohumil Souček. Dodává, že v nosorožčím pavilonu je i speciální porodní ubikace, protože chovatelé doufají, že se tlustokožci rozmnoží. Pro Plzeň by prý byl porod nosorožčete naprosto unikátní záležitostí.

Náklady na stavbu nových expozic vyšly na 130 milionů korun, které pokryla dotace Evropské u〜nie. Zvířata získá zoo zdarma, tedy pomocí nejrůznějších chovných programů, a s jejich přesunem budou zřejmě muset pomoci sponzoři. Vždyť jen takové přestěhování jednoho nosorožce vyjde zhruba na půl milionu korun.