VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nejvíc milionů spolykají vodní stavby, silnice a kulturní titul

Plzeň – Více než miliardový schodek v rozpočtu bude mít v příštím roce město Plzeň. Nejvíc bude investovat v roce 2014 do staveb, jako je další etapa Vědeckotechnologického parku (92 milionů Kč), modernizace úpravny vody (753 milionů Kč), Úslavský kanalizační sběrač (110 milionů Kč), městský okruh Domažlická-Křimická (103 mil. Kč), rekonstrukce tramvajové trati Pražská-U Zvonu (88 mil. Kč) nebo kulturní továrny na Světovaru (132 mil. Kč).

29.11.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍk/Ladislav Vaindl

Ve výhledu na příští léta se ale nepočítá z rozjezdem žádné další stavby. „Nové stavby se vůbec neplánují, to se bude dít až v souvislosti s dalším plánovacím obdobím," potvrdila ředitelka Ekonomického úřadu magistrátu Hana Kuglerová.

Podle ekonomického náměstka primátora Martina Zrzaveckého (ČSSD) se rozpočet potýká s výpadkem příjmů kvůli nepříznivému ekonomickému vývoji a tím, že město přišlo o miliony z rozpočtového určení daní. Kvůli nižším příjmům města musely podle Zrzaveckého snížit o 15% provozní výdaje všechny městské organizace.

Naopak o tři procenta víc peněz než letos dostanou například Plzeňské městské dopravní podniky, částka už činí více než 791 milionů korun. O 1,1 milionu korun více dostane také městská policie, a to na dokončení sídla v Perlové ulici a také na zvýšení počtu služebních psů.

O milion korun je posílen rozpočet kanceláře primátora kvůli koordinaci projektu Evropského hlavního města kultury. Naopak Měšťanská beseda má snížené náklady o pět milionů korun, což vyplynulo už z letošního výběrového řízení na jejího provozovatele.

Deset milionů korun dostane z městské kasy Techmania, protože město s ní už dříve podepsalo smlouvu o spolupráci. Společnost Plzeň 2015 může počítat s více než 36 miliony korun, naopak Správa hřbitovů a krematoria přijde o 1,6 milionu korun formou jiného účtování odpisů.

Na stěhování kumštýřů z Komorního divadla do nového je vyhrazeno 1,5 milionu korun, se 6,6 miliony korun je počítáno na záruční servis divadelních technologií. Peklo musí dostat milion korun na opravu střechy, zoologická zahrada 1,2 milionu korun na multikáru a Útvar koncepce a rozvoje zase dva miliony korun na pořizování územních studií.

Rozpočet města na příští rok

příjmy 5,51 miliardy korun
výdaje 6,55 miliardy korun
Rozdíl mají pokrýt peníze nakumulované v minulosti ve fondech města, zejména ve fondu pro kofinancování dotovaných projektů a z fondu rezerv. Rozpočet ještě musí schválit zastupitelé.

Autor: Dana Veselá

29.11.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

návrh kuchyně v obýváku

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Divokej Bill zahájí v Plzni turné.

Divokej Bill zahájí v Plzni turné

Ženy a média? Úžasná symbióza, říká fotograf z Plzně

Plzeň – Mladé ženy a stará média. Tak se jmenuje nová výstava černobílých fotografií, která je nyní k vidění v Galerii pěti metrů v plzeňském klubu Kapsa.

Restaurátoři obnoví i hřbitovní bránu

Plzeň - Zeď kolem Mikulášského hřbitova na Slovanech dostává novou podobu.

Viktoria prodloužila smlouvu s generálním partnerem

Plzeň - Spojení fotbalového klubu FC Viktoria Plzeň a generálního partnera, společnosti Doosan Škoda Power, které trvá už přes deset let, bude pokračovat i nadále.

V Plzni vzniká fotbalgolfové hřiště, zahraje si i veřejnost

Plzeň - Fotbalgolf je sport, který spojuje prvky fotbalu a golfu. Netradiční aktivitu, k níž je zapotřebí pouze velké hřiště, jamky, překážky a fotbalový míč, si budou budou moci snad už za pár měsíců lidé zahrát také v Plzni.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies