VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na práva se hlásí více studentů než vloni

Plzeň – Plzeňská práva zaznamenala letos mírný nárůst počtu zájemců o studium než loni. Fakulta Západočeské univerzity (ZČU) řeší od září 2009 skandály bývalého vedení s rychlostudiem a podivným přijímáním a udělováním titulů.

31.3.2011 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

K bakalářskému studiu veřejná správa a magisterskému oboru právo se přihlásilo 2672 uchazečů, mírně více než loni. Přijato letos bude podle proděkanky pro studium Petry Jánošíkové maximálně 400 lidí.

„Skandály se vůbec nedotkly výuky. Její kvalita má podle ohlasů studentů na webových stránkách stoupající tendenci. Škola zajišťuje veškeré vzdělávací povinnosti, které má,“ uvedla Jánošíková. Podle webu fakulty se na práva přihlásilo 2634 uchazečů, na magisterský program 1901 a na bakalářský 733.

Uzávěrka letošních přihlášek ke studiu byla 28. února. O přijetí rozhodne fakulta do 27. června. Verdikt zveřejní na webových stránkách a do konce června ho rozešle také všem adeptům. Do magisterského programu bude přijato maximálně 300 uchazečů, do bakalářského nejvíce stovka.

Aféra na plzeňských právech vypukla v září 2009. Svých postů se poté vzdali tehdejší děkan Jaroslav Zachariáš a proděkan Milan Kindl. Nové vedení v čele s Jiřím Pospíšilem poté přistoupilo na testy Scio a zahájilo reformu, jež má fakultu zachránit. Loni v listopadu nastoupil do vedení školy nový děkan Květoslav Růžička.

ZČU zatím odeslala čtyři usnesení o rušení magisterského diplomu, celkem jich má být deset až 20. Univerzita tak podle nové rektorky Ilony Mauritzové ukazuje, že to myslí vážně a že očistu chce realizovat, i když jednotný právní názor na odebírání titulů není. Do konce března má být hotový interní audit fakulty, který začal v prosinci. Podle výsledků pak bude nové vedení univerzity jednat s děkanem a společně napraví případná pochybení. Rektorka připustila, že stále existuje absolutně krajní možnost zrušení fakulty, pokud by neobnovila akreditaci oborů.

Autor: ČTK

31.3.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

Jak reklamovat koupený dům či byt

Marek Bakoš

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

Miminka z 19. srpna

Plzeň - Nejmladší občánci Plzeňska se představují.

Bezdomovci? Možná za Bolevákem či na Švabinách

Plzeň - Primátor zvažuje pořízení dvacítky mobilních buněk pro bezdomovce. Inspiroval se v Praze 9.

FOTO: Areál za Plazou láká Plzeňany ke sportu

Plzeň - Plzeň ožívá sportem, až do 27. srpna se v prostoru amfiteátru a parku za OC Plaza koná Letní Sportmanie Plzeň 2017.

V parku Homolka našli mrtvého bezdomovce

Plzeň - Policie v sobotu v podvečer vyjížděla do slovanského parku Homolka u náměstí Milady Horákové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení