Myslivecké sdružení totiž pořádá každý rok v červnu u příležitosti Měsíce myslivosti ve svém areálu myslivecký den, posezení s hudbou pro širokou veřejnost. Dříve byl myslivecký den spojen i se soutěžemi pro děti. Letos se myslivci při výročí 630 let od první písemné zmínky o Chlumčanech také zapojí do chystaných oslav. „Mezi oblíbené akce patří i zakončení lovecké sezony poslední lečí, kterou pořádáme v posledních letech společně s Mysliveckým sdružením Sokol Žerovice,“ doplňuje jednatel chlumčanských myslivců Petr Brandl.

Myslivci úzce spolupracují se základní i mateřskou školou. Při okresním kole přespolního běhu pořádaného základní školou zajišťují občerstvení a zázemí pro bezmála 250 závodníků. Jako odměnu za to, že děti z mateřské školy nasbírají třeba kaštany a žaludy, jim pak myslivci ukáží zvířátka, která tady chovají a uspořádají vánoční besídku. Nejoblíbenější mezi dětmi jsou prý bažanti. Každoročně odchovají tak 150 až 200 bažantů, které vypouští do volné přírody, a 50 kachen. Ale už tu měli třeba i lišky nebo divočáky. „Stalo se nám, že tu řádila i škodná. Mysleli jsme, že kuna, liška nebo norek. Přišli jsme o osmdesát mladých bažantů. Pak se ukázalo, že to byl asi opravdu norek, protože byl uloven mysliveckou stráží u nedalekého rybníka,“ prozradil Brandl.

Chlumčanští myslivci se mohou pochlubit i novou umělou norou. Dostali na ni dotaci od krajského úřadu Plzeňského kraje a na podzim ji vyrobili. Ve spolupráci s Oblastním mysliveckým spolkem Plzeň pořádají například zkoušky loveckých psů. Členové chlumčanského mysliveckého sdružení jsou aktivními členy a spolupracují s komisemi a radami na všech úrovních Českomoravské myslivecké jednoty.

V těchto dnech se ale myslivci, kromě jiného, starají hlavně o přikrmování lesní zvěře. Do krmelců a zásypů nanosí v průběhu zimy desítky metráků krmení.