VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město zapisuje vlastníky domů a shání popeláře a popelnice

Plzeň – Povinnost registrovat se do odpadového systému města je do 31. července 2015.

10.7.2015 5
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Martin Štěrba

Více než osm tisíc majitelů nemovitostí v Plzni se v červnu zaregistrovalo u města kvůli novému systému vyvážení popelnic.

Město očekává do konce července registraci přibližně 15 tisíc plátců, rozeslalo kvůli tomu tisíce dopisů v kampani podepsané primátorem. V dopise s vratnou obálkou radnice vysvětlila nový systém vyvážení popelnic a vložila formulář k registraci.

Více než šest tisíc vyplněných registrací už lidé poslali zpět, 13% registrací prošlo přes kontaktní místo společnosti Čistá Plzeň a deset procent formulářů přes úřady městských obvodů.

Zpracování údajů v systému zajišťuje na plný úvazek deset pracovníků, další se věnují administraci jednotlivých podání. „K 30. červnu bylo vydáno a zasláno 3933 rozhodnutí. „Na vydání rozhodnutí má úřad ze zákona 30 dnů, avšak my se snažíme maximálně lhůtu zkrátit tak, aby Čistá Plzeň měla potřebná dat co nejdříve," uvedla Taťána Vítová z Ekonomického úřadu plzeňského magistrátu. 

Kde se zaregistrovat V kontaktním místě společnosti Čistá Plzeň na Palackého nám. 6 (naproti Plaze) nebo na kontaktních místech na radnicích městských obvodů (kromě ÚMO 3). Bezplatná informační linka je na čísle 800 44 11 11
(po-pá 7-19 hodin)

Všichni majitelé nemovitostí a společenství vlastníků jednotek by se měli zaregistrovat do 31. července. Pak bude městská společnost Čistá Plzeň, zřízená právě kvůli novému systému vyvážení odpadků, detailně plánovat trasy svozu a rozmístění popelnic. Od září 2015 má začít platit model, kdy si město bude svážet veškerý odpad z celého města samo.

I když začne Čistá Plzeň plánovat trasy svozu odpadu, zatím nemá vlastní techniku ani popeláře. Musela zrušit výběrové řízení na kuka vozy, protože se přihlásil jediný dodavatel, a to nelze podle zákona o veřejných zakázkách akceptovat. Představenstvo Plzeňské teplárenské potom rozhodlo, že si vozy, popelnice i popeláře město pronajme nebo tzv. propachtuje od soukromých svozových společností. „Máme už od nich nabídky, ale jednatelé Čisté Plzně teď vyjednávají ty nejvýhodnější," prohlásil technický náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS).

Propachtování znamená, že si město pronajme část cizího podniku. „Nebudeme majiteli, ale popelnice a technika včetně obsluh přejde do našeho zaměstnaneckého vztahu," vysvětlil generální ředitel Plzeňské teplárenské Tomáš Drápela. Pronajmuté vozy budou mít městská loga Čisté Plzně a popeláři budou jejími zaměstnanci.

Čistá Plzeň potřebuje asi 20 popelářských vozů a 100 zaměstnanců.

Autor: Dana Veselá

10.7.2015 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Marek Bakoš

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

David Boubel se narodil 26. července ve 4:14 mamince Miroslavě a tatínkovi Lukášovi z Plzně. Po příchodu na svět ve FN vážil bráška dvouleté Nelinky 3400 gramů a měřil 50 cm.
9

Miminka z 19. srpna

Bezdomovci? Možná za Bolevákem či na Švabinách

Plzeň - Primátor zvažuje pořízení dvacítky mobilních buněk pro bezdomovce. Inspiroval se v Praze 9.

FOTO: Areál za Plazou láká Plzeňany ke sportu

Plzeň - Plzeň ožívá sportem, až do 27. srpna se v prostoru amfiteátru a parku za OC Plaza koná Letní Sportmanie Plzeň 2017.

V parku Homolka našli mrtvého bezdomovce

Plzeň - Policie v sobotu v podvečer vyjížděla do slovanského parku Homolka u náměstí Milady Horákové.

Další placené parkovací zóny jsou na dohled. Ještě letos

Plzeň - Parkoviště zdarma u autobusového nádraží bude náplastí na další zpoplatněné ulice. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení