VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město musí zaplatit za zrušenou zakázku

Plzeň – Pět a půl milionu korun. To je částka, kterou musí město zaplatit za to, že zrušilo zakázku firmě MAO, která vyhrála veřejnou soutěž k rekonstrukci domu Dlouhá 4, 6 a 8 na Doubravce.

16.12.2010 3
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: shutterstock.com

Město mělo přislíbenou dotaci od ministerstva, nakonec se ale rozhodlo, že o opravy od této firmy nestojí. Právní ukončení smlouvy, ale nebylo správné.

Původně MAO žádala o zaplacení 4,024 milionu korun jako ušlý zisk z nikdy nerealizované dvoupodlažní nástavby 24 bytových jednotek včetně zateplení a výtahů na panelových domech.

MAO měla smlouvu z roku 2002 podepsanou tehdejším starostou Doubravky Evženem Zavadilem (ODS). „Město ale nikdy nepředalo firmě staveniště. Od celé výstavby pak chtěl nový starosta obvodu, později primátor Pavel Rödl (Občané.cz) ustoupit, protože městská rada neschválila dofinancování stavby,“ vysvětluje Zavadil.

Podle rozhodnutí soudu ale smlouva už nabyla účinnosti dnem přiznání státní dotace, která byla poslední z jejích podmínek. Dotace ale nestačila na pokrytí výstavby, a tak ji zastupitelé ani nečerpali. Podle verdiktu přesto nemělo město právo od smlouvy ustoupit.

Kvůli této kauze se mezi sebou zastupitelé na Doubravce dlouho obviňovali. Obhajovat se musel i Zavadil. „Mám rozhodnutí soudu, že jsem jednal v souladu s pokyny města. Chyba byla ve výpovědi, o které rozhodla městská rada,“ říká Zavadil. Potvrzuje to i tehdejší místostarosta Milan Mudra (ČSSD), který měl financování na starosti. „Státní dotaci jsem dostal. Další peníze na stavbu jsem měl od zastupitelů města slíbené. Nakonec ale město odmítlo stavbu dofinancovat,“ tvrdí Mudra.

Co nyní bude město dělat, ještě neví. „Zatím nemáme ani fyzicky doručený rozsudek, ten očekáváme první lednový týden. Naši právníci nás ale upozornili, že přijde. Situaci řešíme, budeme ji rozebírat i příští středu na zastupitelstvu,“ sdělil Deníku současný starosta Doubravky Michal Chalupný (ČSSD).

Dosud podle něj není ani jasné, zda dlužnou částku zaplatí město nebo obvod. „Pokud by musela platit takovou částku Doubravka, znamenalo by to velký zásah do rozpočtu,“ konstatoval Chalupný.

16.12.2010 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Neobvyklé zmrzliny: hrášková i Aperol Spritz

Ilustrační foto.

Přecházení na červenou může mít fatální následky

Výzva pro houbaře: Pošlete nám své nejlepší úlovky

Chodíte rádi na houby? Pochlubte se…

Rozhledna Chlum lákala na západ slunce i hvězdnou noc. Podívejte se

Plzeň - Klub českých turistů v sobotu zpřístupnil oblíbenou plzeňskou vyhlídku i večer

Jsou tam? Ochránci hledají v Brdech vzácné netopýry

Brdy – V nedotčené oblasti CHKO se mohou skrývat i méně obvyklé lesní druhy.

Jak opravit zvlněný Wilsonův most, ukáže jaro

Plzeň – Zrekonstruovaný most čekají v srpnu testy dlažby a také uzavírka

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení