VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Magistrát rozděluje přebytek z rozpočtu. Zbyde na zoo i bundy

Plzeň – Magistrátu zbylo z loňského hospodaření 315 milionů korun, obvodům 100 milionů.

6.4.2016
SDÍLEJ:

Ilustračníf foto.Foto:

Do bazénů, do městské policie, do hřiště, do kanálů, do Hospice sv. Lazara a samozřejmě i do zoologické zahrady posílají rozporcované miliony z přebytku hospodaření města plzeňští radní.

Jak ušetřit 315 plus 100 milionů

Rozdělují celkem 315 milionů korun, protože tolik peněz zbylo v městské kase z loňského roku. Dalších 100 milionů korun ušetřily městské obvody. „Tyto peníze se jim ale vrátí zpátky, město si je nenechá," ujišťuje ekonomický náměstek primátora Pavel Kotas (ČSSD).

Kam se městské miliony podějí a jak je vůbec možné, že radnice tolik ´ušetřila´? „Asi polovinu přebytku, tedy 150 milionů korun, činí úspory v úřadě, přibližně stejnou částku tvoří zlepšené příjmy," vysvětluje Kotas. Do nich počítá asi o 85 milionů korun vyšší výběr daní, příjmy z prodeje městského majetku či vrácenou DPH.

Přebytek hospodaření za rok 2015 aneb porcování medvěda• úpravy v budově Plachého 52 na ubyt. pro bezdomovce - 3 mil. Kč
• posouzení památníku Díky, Ameriko! a nový projekt - 705 tis. Kč
• nové hřiště Street Workout - 430 tis. Kč
• na bezbariérovost - 500 tis. Kč
• příspěvek na provoz Hospicu sv. Lazara - 850 tis. Kč
• zoo – na střechy - 5,7 mil. Kč
• Divadlo pod lampou - 1,5 mil. Kč
• konzervatoř – na mezinárodní klavírní soutěž - 100 tis. Kč
• Olympijská zóna u Plazy 700 tis. Kč 

Největší částky z přebytku spolykají technické věci: Úslavský kanalizační sběrač, železniční mosty u vlakového nádraží nebo dividenda Plzeňské teplárenské. Z městské teplárny totiž chtěla radnice původně 130 milionů korun, jenže nakonec si nechala vzhledem k nevalné situaci související se spalovnou a dalším problémům vyplatit jen 60 milionů korun. „Zbylých 70 milionů korun vezmeme z přebytku," potvrdil Kotas.

Zajímavý směr nabraly od radních i menší částky. Jako každoročně se dostalo na zoologickou zahradu, která nahlásila v souvislosti s požadavky hned dvě havárie ve střechách svých objektů: jednu na restauraci Kiboko (za milion korun) a druhou na tropickém pavilonu (4,7 milionu korun). Zoo sice přišla podle Kotase s mnohem delším seznamem požadavků, víc než dvě střechy ale z radních nevymáčkla.

200 tisíc na bundy

Litice dostanou z přebytku milion korun na rozšíření mateřské školy, Lhota zase může počítat s 1,5 milionem na revitalizaci své návsi. Městská policie dostane 200 tisíc korun na zimní ošacení strážníků, 700 tisíc korun věnují radní na olympijskou zónu za Plazou v době konání olympijských her v srpnu v Rio de Janeiru.

Milion a půl 
pro Lampu

110 tisíc korun vyčlenili radní na projekt nové služebny městských strážníků na Koterovské třídě, kde sídlí registr řidičů i vozidel. Tam se mají stěhovat z nynější služebny na slovanské radnici, která s tím ovšem nesouhlasí. 1,5 milionu korunami pamatují radní pro Divadlo pod lampou, které přišlo o jinou dotaci, takže se mu teď peníze alespoň z části kompenzují.

Autor: Dana Veselá

6.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Do auta plného lidí najel traktor, ve voze cestovaly i děti

Ilustrační foto

Indiáni v přípravě narazili. Motor je přejel v přesilovkách

Vášnivý kozel se otíral o kolemjdoucí

Plzeň - Zvíře zatoužilo po páření, a tak uniklo ze zajištěného dvorku na ulici. 

Dívka odešla na nákup. Domů se už nevrátila

Rybnice - Pohřešovaná sedmnáctiletá dívka by se mohla pohybovat ve společnosti jednoho nebo dvou mužů ve věku 20 - 25 let. 

Muž obviněný z vraždy skončil ve vazbě

Plzeň - Dvaačtyřicetiletý muž, jenž v sobotu zabil svého přítele, skončil v pondělí ve vazbě. 

Povedlo se, Chříč otevře školu

Chříč – Pivoňka bude děti vzdělávat pomocí metody Montessori.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení