VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lopatárna stále chátrá, řešení je v nedohlednu

Plzeň - V Plzni-Doubravce je několik míst, na která nejsou její občané příliš hrdi. Jedním z nich je zdevastovaný areál bývalého koupaliště na Lopatárně. Jeho neutěšený stav trvá již celých patnáct let. Doubravecký obvod chce proto získat peníze z městského rozpočtu na vykoupení pozemků.

29.3.2010 2
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografieFoto: DENÍK/Archiv

„Městu se zatím nepodařilo uvést zařízení do použitelného stavu. Příčinou nejsou jen složité majetkoprávní vztahy, ale také nevůle majitelů Lopatárny s tímto stavem něco dělat,“ vysvětluje starostka Doubravky Jarmila Jakubcová. Nejen vlastní bazén, který se nedá již rekonstruovat, ale veškeré zařízení koupaliště je v takovém stavu, že je pro budoucí případnou rekonstrukci nepoužitelné.

Obvod ale nemá finanční prostředky k vykoupení objektů a pozemků na Lopatárně pro výstavbu nového aquacentra. „Očekáváme pomoc od vedení města, kterému stav bývalého koupaliště také není lhostejný. Snad by pomohl k nápravě soukromý investor tak, jak se to podařilo v jiných městech,“ míní místostarosta Zdeněk Mádr. Prvním krokem je výkup pozemků do majetku města. Najít peníze v městském rozpočtu bude úkolem pro nové zastupitelstvo, které vzejde z nových komunálních voleb.

V současné době tato lokalita občas navštěvována Městskou policií, ale vedení obvodu nemá sílu zabránit pokračující devastaci Lopatárny. „A to je veliká škoda. Nejen hmotná, ale i morální. Věřím, že se tento problém za pomoci města v dohledné době vyřeší ke spokojenosti doubraveckých občanů. Oni to od nás již dlouho očekávají,“ uvádí Jakubcová.

Areál Lopatárny je v současné době využíván jen částečně ze strany Rapidu Plzeň, který jej provozuje pro sportovní vyžití svých členů i sportující veřejnosti. Zadní část areálu, kde v minulosti býval venkovní bazén, šatny a další související stavby, je už dlouhá léta opuštěna a hyzdí zejména z vlaku na Prahu Doubravku. „Pozemky i objekty jsou ve vlastnictví fyzických osob a bohužel vlastníci pozemků a budov jsou různí. Budovy jsou navíc napadeny exekučním a insolvenčním řízením na jednoho z vlastníků,“ vysvětluje rozsáhlost problému Mádr.

Budovy jsou v současné době v dezolátním stavu a je nepochybné, že jejich demolice nebude levnou záležitostí. „Náš obvod jedná s druhým vlastníkem objektů a se zástupcem majitelů pozemků o řešení tohoto problému tak, aby se vlastníkem těchto pozemků mohlo stát město. Následně bychom rádi na tomto pozemku v souladu se zájmy Rapidu jednali o využití těchto prostor,“ doplňuje Jakubcová. Nejraději by na Lopatárně viděla opět plovárnu nebo obdobné rekreačně sportovní zařízení.

Autor: Michaela Kunešová

29.3.2010 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Jedna z mnoha ilustrací Václava Karla ve známé sbírce básní Josefa Václava Sládka Těm nejmenším.
2

Nejslavnějšího rodáka Dobříče už připomíná pamětní deska

V centru Plzně nefungují semafory, dopravu řídí policie

Plzeň - Policie se o nefunkční světelné signalizaci dozvěděla až z kamerového záznamu. 

ON-LINE: Ptejte se lídra KDU-ČSL Stanislava Antoše

Plzeňský kraj - Krajský lídr KDU-ČSL pro blížící se parlamentní volby a místostarosta Domažlic Stanislav Antoš odpovídá čtenářům Deníku v on-line rozhovoru. 

Plzeň očima Jana Bielika

Dvaadvacetiletý Jan Bielik se rozhodl rozběhat Česko. Začal ve druhém ročníku plzeňského sportovního gymnázia. Pravidelně pořádá charitativní běhy, běžecké kurzy, společné tréninky nebo běžecké a netradiční party závody. Cílem projektu Rozběháme Česko je spojit běžce, ukázat ostatním radost z pohybu a pomoci potřebným.

Plzeň očima Kamily Frumertové Kikinčukové

Plzeň - Kamila Frumertová pochází z herecké rodiny, jejími rodiči jsou Pavel a Jindřiška Kikinčukovi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení