VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lídři odpovídají - Jiří Valenta

Na otázky odpovídá Jiří Valenta z KSČM

4.10.2010
SDÍLEJ:

Jiří ValentaFoto: Archiv

9. Má začít plzeňské popelnice vyvážet radnice?

Nikoliv. Současný individualizovaný stav je efektivnější ve smyslu tvorby nižších koncových cen pro samotné zákazníky, přičemž vytvořením systému centrální svozu, odpovídajícímu dřívějšímu modelu, by prokazatelně došlo k další maximalizaci prokorupčního prostředí a zbytečnému vytváření dalších úřednických míst.

8. Mají strážníci víc hlídat lidi než obouvat auta?

Strážníci by měli dbát zejména na prevenci trestné činnosti, ale i na nutnou a zákonem taxativně stanovenou represi. Bezpečnost obyvatel stojí v žebříčku hodnot nepochybně výše než špatné parkování, ale aroganci některých vlastníků motorových vozidel je třeba nekompromisně sankcionovat. Jde o životní prostor nás všech.

7. Jak chcete spojit Lochotín s centrem Plzně?

Neznám žádného člověka, kterému by blízkost dopravní komunikace nevadila. Jenže úzké partikulární zájmy by měly jít vždy stranou ve prospěch celku. Bez takového to přístupu nelze do budoucna vybudovat prakticky nic. Kdo chce žít v centru města a blízkém, okolí se musí smířit s tím, že nedaleko povedou silnice.

6. Mají být radní i nadále uvolněni do svých funkcí?

Ano. Být plnohodnotným, efektivním, a tedy platným členem rady a současně disponovat velkou zodpovědností předpokládá vyvázání z jiných pracovních aktivit. Byl bych také pro stanovení legislativní podmínky nemožnosti podnikání v době výkonu mandátu. Domnívám se ale, že by bylo možné počet členů snížit min. o jednoho.

5. Má být Americká třída bez aut nebo s nimi?

Celý projekt rekonstrukce Americké třídy byl původně zkoncipován a posléze proveden jako zklidněná zóna a nebylo dobré na tomto úmyslu nic měnit. Osobně jsem zastáncem názoru celé centrum města bez aut. To, co se děje v Plzni v souvislosti se zátěží osobní dopravou, není vidět prakticky v žádném jiném velikostně srovnatelném městě.

4. Rekonstrukce stadionu nebo nové divadlo?

Dávám přednost finančně nákladné rekonstrukci stadionu, protože divadelní scéna v Plzni již disponuje kvalitní a krásnou budovou Divadla J. K. Tyla, ale fotbalové zázemí na nejvyšší úrovni je trvale opomíjeno. Současný stadion neodpovídá požadavkům kladeným dobou, vývojem a lidmi na komfort a kvalitu sportovní zábavy.

3. Podpoříte výstavbu spalovny v Chotíkově?

Výstavbu podpořím. Ale jen za předpokladu, že budou respektovány zdravotní i ekologické limity, a to v nejpřísnějších kritériích. Průběžné skládkování odpadu již není z hlediska každodenního života krajské aglomerace, a jejích odpadových nároků nadále možné. Nepodporuji však svoz odpadu k likvidaci z okolí či dokonce ze zahraničí.

2. Kterou dopravní stavbu město nejvíc potřebuje?

Osobně se domnívám, že přednost v dobudování by měl dostat severo – jižní průtah městem. Snad každý z občanů Plzně již asi měl tu „čest“ vychutnat si dlouhé čekání ve stometrových zácpách směrem z nejlidnatější části města – Lochotína – do centra a naopak. Je velkou ostudou, že tato alternativní dopravní spojka Plzni doposud chybí.

1. Má zůstat i nadále teplárna v majetku města?

Plzeňská teplárenská musí zůstat nepochybně v rukou města. Jakoukoliv snahu o její prodej je nutno hned v zárodku radikálně odsoudit. Město díky hospodaření předešlých pravicových garnitur disponuje již jen velice omezeným majetkem, který by měl ekonomicky garantovat hlavně sociální jistoty a úroveň života obyvatel.

Další otázky a odpovědi tohoto lídra najdete po jejich vydání v novinách i přímo na této stránce.

Odpovědi ostatních lídrů najdete ZDE.

4.10.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Bezdomovci Václavu Dražskému hrozí za znásilnění a další trestnou činnost až 10 let vězení.
4

Družku znásilňoval, pak ji oloupil

Miroslav Indrák

Nominace Indráka překvapila, o to víc se těší

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

Vyhlídky na postup jsou příznivé, říká Daniel Kolář

Plzeň – Jeho gól z 36. minuty byl vítězný. Daniel Kolář poslal Viktorii do vedení 2:1 ve čtvrtečním utkání play-off Evropské ligy proti Larnace.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Meteorologové varují před velmi silnými bouřkami

Plzeňský kraj - Tropické teploty dnes v Plzeňském i Karlovarském kraji vystřídají velmi silné bouřky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení