„Mám problémy se spaním a v tom hluku, který šel od diskotéky, nešlo spát vůbec. Manžel mi nakonec musel udělat pokojík ze sklepní místnosti,“ líčí Šmídová. Oceňuje, že se majitel diskotéky rozhodl situaci řešit. „Kdybych ale neobcházela všechny sousedy a nedala dohromady nějaké stížnosti, asi by se neudělalo nic,“ uvádí Šmídová, jejíž domek se nachází v ulici V Hájku naproti diskotéce.

Její majitel Miloslav Houška tvrdí, že v současné době se neděje nic mimořádného. „Okna jsem už před dvěma lety nechal zabednit, hygienické normy splňujeme. V létě je situace asi horší. Lidi vylezou ven před diskotéku a dělají kravál, ale s tím nic neudělám,“ uznává Houška.

Obyvatelé ulice V Hájku souhlasí. „Muzika už tolik slyšet není, s tím majitel něco udělal, horší jsou výtržnosti a řev opilců v noci. Každou chvíli jsou například vytlučené tabulky oken u trafostanice,“ stěžuje si další z obyvatel Hrádku Jaroslav Egemaier.

Městská policie potvrzuje, že zde strážníci problémy s výtržnostmi řeší často. „Setkali se zde i s vytrhanými dopravními značkami, převrácenými popelnicemi, vyvrácenými patníky nebo zničenými dopravními zrcadly,“ uvádí mluvčí Městské policie Plzeň Jana Pužmanová. Výtržníky, které načapali strážníci vícekrát, předali k přestupkové komisi, ostatní případy řeší městská policie pokutami. „V létě je to nejhorší, ale jezdíme tam téměř každý pátek po celý rok,“ dodává Pužmanová.

Problémy s výtržníky řešil s občany Červeného Hrádku také starosta městského obvodu Plzeň 4 Hynek Brom. „Před rokem jsme tuto problematiku probírali na společné schůzi. Do Hrádku posíláme často kontroly na alkohol a omamné látky, v době diskotéky tudy projíždí hlídky městské policie,“ jmenuje Brom. Podle místních to ale nestačí.

„Lidé si musí vybrat, zda tu takové společenské zařízení chtějí. Myslím, že většina je ráda, že tu něco takového je. Navíc v okolí jsou další dvě hospody, výtržníci a opilci mohou chodit i z nich,“ míní Houška.