VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO: Kurty zničilo bahno. Kdo zaplatí škodu, se neví

Plzeň - Vysušené dno rybníka připomínají tenisové kurty TJ Vodní stavby ve Slovanském údolí v Plzni–Skvrňanech.

20.6.2009
SDÍLEJ:

Tenisové kurty ve Slovanském údolí v Plzni–Skvrňanech bezprostředně po zaplavení bahnemFoto: Archiv klubu

Areál zaplavilo bahno z blízké stavby západního okruhu. Podle členů tenisového klubu je nejméně polovina sezony ztracená. Přímou škodu odborníci odhadují na zhruba 400 tisíc korun. Jednání se stavební firmou o náhradě vzniklých škod ale podle tenistů usínají na mrtvém bodě.

„Bagry odkryly svah nad viaduktem, a když se asi před třemi týdny přihnaly přívalové lijáky, řídký jíl úplně zaplavil dva kurty a jeden zničil z poloviny. Poškodil i další části areálu. Voda s bahnem se převalila přes podezdívku plotu a kurty naplnila do výšky deseti centimetrů. Antukové povrchy jsou zřejmě definitivně zničené,“ říká zástupce tenisového klubu Richard Liška. Podle něj by měla škodu uhradit firma Eurovia (bývalé Stavby silnic a železnic – pozn. red.), která nultou etapu okruhu staví, a tudíž zodpovídá za škody vzniklé v souvislosti se stavbou.

„Nejdříve to vypadalo, že bychom mohli dostat asi sto tisíc. Teď se zdá, že nedostaneme nic. Nikdo s námi nejedná. S Eurovií se chceme dohodnout. Ze svých prostředků nemáme šanci kurty opravit. Takový výdaj by pro nás byl likvidační. Roční rozpočet máme asi 200 tisíc korun a z něj tak tak zaplatíme vodu a elektřinu,“ vysvětluje Liška. Pokud dohoda nebude možná, počítají sportovci s tím, že se obrátí na soud. Už nyní má klub kvůli zničeným kurtům další výdaje. Musí si totiž v Plzni pronajímat jiné kurty. Navíc se tenisový klub obává, že kvůli problémům ztratí část svých členů.

Společnost Eurovia se odmítá k problému podrobněji vyjadřovat. „V současné době v této záležitosti probíhají intenzivní jednání mezi naší společností, provozovateli kurtů a pojišťovnou. Vzhledem k tomu, že věc ještě není uzavřena, neradi bychom ji v této fázi komentovali. Jsme připraveni se dohodnout na způsobu řešení,“ uvedla mluvčí společnosti Eurovia Iveta Štočková.

Liška se ale proti jejímu tvrzení o intenzivních jednáních ostře ohradil. „Veškerá jednání se společností Eurovia jsme vždy iniciovali my, avšak ze strany této společnosti jsme neobdrželi žádný konkrétní závěr,“ podotýká.

Stavbu povoloval stavební odbor plzeňského magistrátu. Jeho šéf Jiří Balihar tvrdí, že se o události dozvěděl až tento čtvrtek z dopisu od tenistů. „Je to pro mě čerstvá záležitost. Příští týden vyvoláme schůzku s vlastníkem pozemků, tedy městem, a zhotovitelem stavby a budeme se bavit o kompetencích, kdo je za co zodpovědný,“ řekl v pátek Balihar. Podle něj se každý takový případ musí řešit individuálně. Je například možné, že škoda bude uhrazena z jedné pojistky nebo se mezi všechny zúčastněné strany rozpočítá.

Sportovní areál patří Tělovýchovné jednotě Vodní stavby. Tenisový klub má kurty v bezplatném užívání do roku 2013 a podle předsedy TJ Jana Straky si musí tenisté vše potřebné kolem kurtů zařizovat sami.

Autor: Petra Petříková

20.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Marek Bakoš

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

David Boubel se narodil 26. července ve 4:14 mamince Miroslavě a tatínkovi Lukášovi z Plzně. Po příchodu na svět ve FN vážil bráška dvouleté Nelinky 3400 gramů a měřil 50 cm.
9

Miminka z 19. srpna

Bezdomovci? Možná za Bolevákem či na Švabinách

Plzeň - Primátor zvažuje pořízení dvacítky mobilních buněk pro bezdomovce. Inspiroval se v Praze 9.

FOTO: Areál za Plazou láká Plzeňany ke sportu

Plzeň - Plzeň ožívá sportem, až do 27. srpna se v prostoru amfiteátru a parku za OC Plaza koná Letní Sportmanie Plzeň 2017.

V parku Homolka našli mrtvého bezdomovce

Plzeň - Policie v sobotu v podvečer vyjížděla do slovanského parku Homolka u náměstí Milady Horákové.

Další placené parkovací zóny jsou na dohled. Ještě letos

Plzeň - Parkoviště zdarma u autobusového nádraží bude náplastí na další zpoplatněné ulice. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení