VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krejsová zůstává náměstkyní

PLZEŇ - Náměstkyně plzeňského primátora Marcela Krejsováve čtvrtek„přežila“ hlasování o svém odvolání, v tajné volbě ji ve funkci podpořili městští zastupitelé poměrem 27 ku 10 hlasům.

27.6.2008
SDÍLEJ:

Marcela KrejsováFoto: DENÍK/Archiv

Návrh na odvolání už podruhé předložili zastupitelé sociální demokracie. Ti městskou radní kritizovali především za pronájem Měšťanské besedy. Zatímco ale při minulém zasedání zastupitelstva koaliční zástupci návrh smetli ze stolu a ten se nedostal ani do programu jednání, nyní o setrvání Krejsové rozhodla až tajná volba.

Vaz mohl náměstkyni zlomit fakt, že před podpisem návazné smlouvy s firmou Janák bros. na pronájem kavárny za 20 tisíc korun měsíčně neinformovala městskou radu o tom, že firma už dluží městu na nájemném více než 200 tisíc korun. „Přitom město má jasné pravidlo, že s tím, kdo dluží, se smlouva neprodlužuje,“ připomněl na včerejším zasedání zastupitelstva Jiří Bis z ČSSD. Náměstkyně se za chybu omluvila, ale tvrdila, že firma v podstatě městu nic nedluží. „Firma složila třísettisícovou kauci, přitom na nájemném byla pohledávka města 234 tisíc. Bylo ale chybou, že jsem tyto údaje do materiálů radě neuvedla,“ přiznala Krejsová.

Náměstkyně se zastal i šéf plzeňské ODS Miroslav Levora. „Kauce vykrývá dluh, to je přece logické. Nevím tedy, jaké jsou zvyky v Plzni,“ reagoval ostře Levora na připomínky, že dluh zůstává stále dluhem.

Opozice už dříve upozorňovala, že předchozí nájemce Měšťanské besedy platil 130 tisíc korun měsíčně, a přesto byl vyhozen údajně za špatnou kvalitu jídla, zatímco firma Janák bros. zvítězila ve výběrovém řízení za částku 100 tisíc korun za podmínky zlepšení kvality stravy – a nikdy nevařila.

Nyní platí Janák bros. už pouze 20 tisíc korun měsíčně za provoz kavárny, a tvrzení, že se v kuchyni nemůže vařit, paradoxně posvětila náměstkyně, která poslala do Měšťanské besedy odbornou firmu FYPO GASTRO. Ta pak v dubnu opravdu zjistila nedostatky, kterými Krejsová vysvětluje, proč je kuchyň neprovozuschopná.

„Předchozí nájemce platil 130 tisíc, firma Janák bros. nyní 20 tisíc, město tak vlastně ztrácí měsíčně 110 tisíc korun,“ vypočítával sociální demokrat Bis. Primátor reagoval velmi emotivně. „To je prostě lež,“ rozčiloval se Pavel Rödl. Náměstkyně poté argumentovala, že i předchozí nájemce platil za kavárnu 20 tisíc korun, stejně jako současný kavárník.

Janák bros. má nyní s městem podepsanou nájemní smlouvu do konce března příštího roku, náměstkyně chce navíc od ledna příštího roku rozjet nový systém jediného nájemce, který zajistí zároveň kulturní využití Měšťanské besedy a přitom bude mít na starost i gastronomické služby.

Autor: Evžen Zavadil

27.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

V centru Plzně nefungují semafory, dopravu řídí policie

Stanislav Antoš.

ON-LINE: Ptejte se lídra KDU-ČSL Stanislava Antoše

Plzeň očima Jana Bielika

Dvaadvacetiletý Jan Bielik se rozhodl rozběhat Česko. Začal ve druhém ročníku plzeňského sportovního gymnázia. Pravidelně pořádá charitativní běhy, běžecké kurzy, společné tréninky nebo běžecké a netradiční party závody. Cílem projektu Rozběháme Česko je spojit běžce, ukázat ostatním radost z pohybu a pomoci potřebným.

Plzeň očima Kamily Frumertové Kikinčukové

Plzeň - Kamila Frumertová pochází z herecké rodiny, jejími rodiči jsou Pavel a Jindřiška Kikinčukovi.

Pejsar: Dostanou přes hubu. Venca je vtipnej, vzkázal Šour

Plzeň – O boxerský pás českého šampiona v těžké váze profesionálů se bude boxovat v Plzni. Rozhodla o tom pondělní veřejná dražba v plzeňském hotelu Marriott.

Dopravní podniky odpustí černým pasažérům úroky

Plzeň - Pokutu zaplatit musí, úroky jim však budou prominuty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení