Junioři zahájili baráž úspěšně

Hradec Králové – První ze tří turnajů skupiny o udržení ve volejbalové extralize juniorů odehrál v Hradci Králové tým USK Slavie Plzeň.

9.3.2013

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Attila Racek

Dva ze tří zápasů vyhrál a zatím je v tabulce skupiny o 9. – 12. místo na druhé příčce.

Hradec Králové – USK Slavia Plzeň 2:3 (-19, -13, 22, 16, -13). Utkání začalo v režii hostů, po druhém setu se zdálo rozhodnuto, opak ale byl pravdou. Plzeň přestala hrát a nepochopitelný výpadek gradoval ve čtvrtém setu. „Ke zlepšení došlo až v tie breaku, kdy ze stavu 12:13 naši hráči zvládli bezchybně hru na síti," uvedl trenér Pavel Zeman.

Ústí n. Labem – USK Slavia Plzeň 0:3 (-11, -20, -19). Zápas rozehrála Plzeň ve velké stylu, pohovor trenérů Kusta a Zemana s hráči po prvním utkání přinesl ovoce. Ve druhém setu se zranil smečař Brabec, ale Maday jej dokázal nahradit a Plzeň v klidu vyhrála.

Dansport Praha – USK Slavia Plzeň 3:1 (20, 21, -26, 21). Dansport v loňském roce Plzeň ani jednou neporazil a o to měl větší motivaci. Absence Brabce byla výrazně znát, hráčům USK nevycházela žádná činnost, pouze ve třetím setu svitla naděje. Plzeňané dokázali vypjatou koncovku, pak už jim ale docházely síly a Pražané zaslouženě zvítězili.

USK: Vaňourek, Giebl, Netrval, H. Jelínek, Brabec, Heidlberger, libero Kortus. Střídali: Kupilík, Maday, P. Kiesenbauer.

„Naše družstvo se trápí celou sezonu, stále nejsme kompletní a nově zraněného Brabce budeme velmi postrádat. Přesto se zatím podařilo obsadit nesestupové 10. místo. Čekají nás ještě další dva turnaje, ten následující pořádáme 16. – 17. 3. v hale PF ZČU. Po zranění předpokládám návrat Zbyška Jelínka a pomoci by měl i dlouhodobě absentující libero Navara," uvedl Zeman.

Ostatní výsledky: Ústí n. Labem – Dansport 1:3, Hradec Kr. – Dansport 0:3, Hradec Kr. – Ústí n. L. 3:1.

Vyhlídky na postup jsou příznivé, říká Daniel Kolář

Plzeň – Jeho gól z 36. minuty byl vítězný. Daniel Kolář poslal Viktorii do vedení 2:1 ve čtvrtečním utkání play-off Evropské ligy proti Larnace.

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.