VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VIDEO: Havárie vody v Solní byla nejhorší za poslední léta

PLZEŇ (rozšířená fotogalerie) - Havárie vodovodu v Solní ulici byla nejzávažnější za poslední léta.

7.11.2008
SDÍLEJ:

Vodovodní potrubí v Solní ulici je už opravené. Tramvaje se vrátí do normálního provozu pravděpodobně ještě v pátek během odpoledneFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Podle dispečinku vodovodní sítě mohlo z prasklého potrubí unikat až 200 litrů vody za vteřinu a bylo třeba omezit zásobování pitnou vodou, aby její ztráty byly co nejmenší. Bez vody se tak ocitla celá Solní ulice, do které byly posléze přistaveny dvě cisterny. Ještě večer zahájili pracovníci vodárny samotné práce na opravě. Při nich se objevily další komplikace v podobě vedení dalších sítí – například plynu. Podle Ing. Kretka, vedoucího úseku pitných vod, bylo potrubí DN 350 z šedé litiny prasklé podélně, čímž se oprava ještě více zkomplikovala. „Proto se práce na odstranění havárie protáhly až do zhruba osmé hodiny ranní, kdy se podařilo opravu dokončit a dodávka vody byla obnovena asi tak během dvou hodin. Naši pracovníci se snažili opravu zvládnout v co nejkratším čase, aby občany a podnikatele v Solní ulici výpadek v dodávce vody postihl co nejméně,“ dodává Ing. Kretek.

Vzhledem k tomu, že došlo k poměrně závažnému podemletí tramvajové trati v úseku havárie, budou nyní probíhat intenzivní jednání mezi zástupci VODÁRNY PLZEŇ, PMDP a Drážní inspekce, aby byla trať co nejdříve zprovozněna.

Po opětovném zprovoznění dodávky vody může v centru města docházet k přechodnému zakalení vody, za což se odběratelům vodárna omlouvá.

Tramvaje se mají vrátit do normálního režimu kolem 16. hodiny

Kvůli podemleté tramvajové trati zatím jezdí tramvaje č. 1 a 2 v náhradním režimu. Podle generáního ředitele PMDP Michala Krause je nyní přímo v místě havárie v Solní ulici schůzka mezi zástupci vodárny, dopravních podniků a Drážní inspekce, která zjišťuje stav vodou podemleté trati. „Podle předběžných výsledků se tramvaje vrátí do normálního režimu kolem 16. hodiny,“ uvedl Kraus.

Autor: Dana Veselá

7.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Marek Bakoš

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

David Boubel se narodil 26. července ve 4:14 mamince Miroslavě a tatínkovi Lukášovi z Plzně. Po příchodu na svět ve FN vážil bráška dvouleté Nelinky 3400 gramů a měřil 50 cm.
9

Miminka z 19. srpna

Bezdomovci? Možná za Bolevákem či na Švabinách

Plzeň - Primátor zvažuje pořízení dvacítky mobilních buněk pro bezdomovce. Inspiroval se v Praze 9.

FOTO: Areál za Plazou láká Plzeňany ke sportu

Plzeň - Plzeň ožívá sportem, až do 27. srpna se v prostoru amfiteátru a parku za OC Plaza koná Letní Sportmanie Plzeň 2017.

V parku Homolka našli mrtvého bezdomovce

Plzeň - Policie v sobotu v podvečer vyjížděla do slovanského parku Homolka u náměstí Milady Horákové.

Další placené parkovací zóny jsou na dohled. Ještě letos

Plzeň - Parkoviště zdarma u autobusového nádraží bude náplastí na další zpoplatněné ulice. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení