VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dvořáková: Plzeňská práva dostala dost šancí

Plzeň – „Rozhodně nemám pocit vítězství, ale spíš únavy. Mrzí mě, že se promrhalo tolik zbytečné energie,“ říká šéfka Akreditační komise Vladimíra Dvořáková k rozhodnutí nedoporučit prodloužení magisterského programu na plzeňských právech.

3.2.2012 6
SDÍLEJ:

Předsedkyně akreditační komise Vladimíra Dvořáková.Foto: Petr Šilar

Člověk, který na protestující studenty působí jako rudé sukno na rozzuřeného býka, odmítá, že by vedení práv nebo univerzity mohl verdikt komise nějak překvapit. „Jestli někdo říká, že ho to překvapuje nebo šokuje, tak je to téměř k pobavení – pokud by to nebylo tak vážné,“ zmiňuje Dvořáková. Kritéria hodnocení byly podle šéfky komise zcela jasná. Jednala jsem několikrát s bývalým děkanem Růžičkou, s novým děkanem Paulym jsem mluvila ještě v pátek. Podrobně jsem vysvětlovala kritéria. Spíš jsem čekala, že nový děkan přijde s nějakou vizí,“ připomíná.

A znovu připomněla personální problémy na fakultě, které se po odchodu Karla Eliáše a dalších špičkových odborníků nepovedlo podle ní zacelit. „Tento důvod se nezměnil, fakulta pouze změnila pár jmen. V kategorii docent nebo profesor je pouze jeden 82letý odborník, který má stálý úvazek pouze na fakultě. Při vší úctě k němu toto nedává záruku budování magisterského oboru,“ uvádí jeden z příkladů, proč se komise rozhodla fakultě nevyhovět.

K hlasitému pokusu děkana Paulyho i studentů zvrátit nepříznivý vývoj je skeptická. „Ministerstvo školství může neudělit akreditaci přes kladné doporučení komise, ale ne naopak. Fakulta může protestovat proti prodlouženému termínu do konce října, může ale paradoxně docílit toho, že bude platit pouze do července,“ vysvětluje.

Zároveň varuje, že umístění studentů na jiné fakulty není samozřejmostí. „Vím o případu Rašínovy vysoké školy v Brně, která se o studenty nedokázala postarat. I proto je akreditace platná do října, aby bylo víc času,“ zmiňuje.

Přemýšlela i nad tím, zda komise neměla odebrat akreditace už před lety. „Člověka napadne, jestli se to nemělo udělat už v době největší krize fakulty. V té době ale vstoupili na práva lidé, kteří ji sami začali pročišťovat. První fáze očisty proběhla v pořádku. Jenže druhou fázi fakulta prostě nezvládla. Myslím ale, že plzeňská práva dostala šancí dost,“dodává Dvořáková.

Autor: Evžen Zavadil

3.2.2012 VSTUP DO DISKUSE 6
SDÍLEJ:
Marek Bakoš

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

David Boubel se narodil 26. července ve 4:14 mamince Miroslavě a tatínkovi Lukášovi z Plzně. Po příchodu na svět ve FN vážil bráška dvouleté Nelinky 3400 gramů a měřil 50 cm.
9

Miminka z 19. srpna

Bezdomovci? Možná za Bolevákem či na Švabinách

Plzeň - Primátor zvažuje pořízení dvacítky mobilních buněk pro bezdomovce. Inspiroval se v Praze 9.

FOTO: Areál za Plazou láká Plzeňany ke sportu

Plzeň - Plzeň ožívá sportem, až do 27. srpna se v prostoru amfiteátru a parku za OC Plaza koná Letní Sportmanie Plzeň 2017.

V parku Homolka našli mrtvého bezdomovce

Plzeň - Policie v sobotu v podvečer vyjížděla do slovanského parku Homolka u náměstí Milady Horákové.

Další placené parkovací zóny jsou na dohled. Ještě letos

Plzeň - Parkoviště zdarma u autobusového nádraží bude náplastí na další zpoplatněné ulice. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení