„Poté, co jsem odložil kolo, se nohy už pořádně nerozběhly a já to zabalil,“ vysvětloval organizátor Velké ceny Dobřan. „Co nadělám, stíhat zaměstnání a trénink je složité,“ krčil rameny Fekl. „Hlavně že se povedly závody,“ utěšoval se.

Z výhry se tak včera v centru Dobřan radoval triatlonový reprezentant Martin Pejsar, chystající se na mistrovství Evropy.

„Nečekal jsem, že vyhraju. Pro mě to byl spíš test běžecké formy,“ tvrdil karlovarský rodák hájící barvy týmu E.ON. Cílovou metu proťal za 1:15:16 hodiny. „Není to špatné, ale desítka v Lisabonu bude asi složitější,“ podotkl.

Druhý o čtrnáct vteřin zpět skončil Karel Zadák, třetí místo obsadil obhájce loňského prvenství Jan Kubíček.

Rovněž závod žen ovládla triatlonistka – Jana Jiroušková. Suverénně. Triumf ale zkropila proudem slz.

„Mamku nedávno napadl zákeřný pneumokok. Lékaři jí dávali jen malou naději, ale je to bojovnice a nemoc, zdá se, přemohla. Ta výhra je pro ní,“ říkala dojatá Jiroušková, kterou stejně jako Pejsara čeká start na triatlonové Evropě.

Velká cena Dobřan v duatlonu, 1. závod Českého poháru (6,8 km běh – 28 km kolo – 3,4 km běh) – výsledky: muži: 1. M. Pejsar (E.ON) 1:15:16 hod., 2. Zadák (Tri Lamy) –14, 3. Kubíček (RedBull Specialized) –39, 4. Servit (Ekol team) –1:07, 5. Roupec (M. Budějovice) –1:14. Ženy: 1. Jiroušková (DTC Litomyšl) 1:28:49, 2. Candrová (B+H Č. Budějovice) –32, 3. Johanidesová (Ústí n. O) –1:29.