VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děti z čížkovské školky mají své olympiády

Čížkov - „V naší mateřské škole neděláme klasické besídky, ale namísto nich organizujeme ,za aktivní účasti rodičů, různé akce pro děti,“ říká ředitelka MŠ Čížkov Věra Potocsková.

24.5.2010
SDÍLEJ:

Na procházku jdou děti z MŠ Čížkov v doprovodu s ředitelkou Věrou Potocskovou a učitelkou Štěpánkou LinhartovouFoto: DENÍK/Michal Pipta

Proto děti ve zdejší škole, která má plnou kapacitu, mají každoročně mj. svoji zimní i letní olympiádu, oslavují den tatínků, ale také slaví posvícení. „Do obou olympiád připravujeme takové druhy sportu, aby každé dítě v jejich průběhu pocítilo štěstí vítěze. V průběhu dne tatínků zas necháme vyniknout tatínky a o posvícení si napečeme s dětmi posvícenecké hnětýnky, které poté s maminkami ozdobíme,“ vysvětluje obsah některých školních aktivit pro děti a jejich rodiče ředitelka Potocsková.

Mateřskou školu v Čížkově navštěvuje pětadvacet dětí, které každý den přiveze a odveze zpět mikrobus Obecního úřadu Čížkov do sedmi okolních obcí. „Autobus každé ráno bere první pasažérku Andulku Pospěchovou v 06.45 hod. v Přešíně a posledního Adámka Járu s Julinkou Durďákovou v Čečovicích. Zpravidla v 7.30 hod. jsou již děti ve školce. Pokud se stane, že řidič nemůže jet, vždy ho ochotně zastoupí náš starosta,“ říká ředitelka MŠ.

Vzhledem k většímu zájmu dětí o Mateřskou školku v Čížkově připravuje v současné době její ředitelka potřebné podklady pro rozšíření na nejvyšší povolenou kapacitu jedné třídy – na osmadvacet dětí. „Moc si vážíme pomoci rodičů při různých úpravách zahrady, vybavení nebo při pravidelném malování školy. Také vstřícnost obecního úřadu není samozřejmostí, protože z porad a seminářů vím, že ne všechny mateřské školy se mohou těšit z takové pomoci, jakou máme my v Čížkově,“ říká závěrem Věra Potocsková.

24.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Marek Bakoš

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

David Boubel se narodil 26. července ve 4:14 mamince Miroslavě a tatínkovi Lukášovi z Plzně. Po příchodu na svět ve FN vážil bráška dvouleté Nelinky 3400 gramů a měřil 50 cm.
9

Miminka z 19. srpna

Bezdomovci? Možná za Bolevákem či na Švabinách

Plzeň - Primátor zvažuje pořízení dvacítky mobilních buněk pro bezdomovce. Inspiroval se v Praze 9.

FOTO: Areál za Plazou láká Plzeňany ke sportu

Plzeň - Plzeň ožívá sportem, až do 27. srpna se v prostoru amfiteátru a parku za OC Plaza koná Letní Sportmanie Plzeň 2017.

V parku Homolka našli mrtvého bezdomovce

Plzeň - Policie v sobotu v podvečer vyjížděla do slovanského parku Homolka u náměstí Milady Horákové.

Další placené parkovací zóny jsou na dohled. Ještě letos

Plzeň - Parkoviště zdarma u autobusového nádraží bude náplastí na další zpoplatněné ulice. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení