VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cesta Američanů z Normandie až do Plzně

26. ledna 1945

26.1.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv

9.armáda – XIII.sbor – v noci z 25.na 26. zaútočily jednotky 102.pěší a k ní připojené oddíly 11.jízdní mechanizované skupiny a vyčistily oblast Brachelen – Himmerich – Randerath, trojúhelník západně od řeky Roer.

12.skupina armád – 1.armáda – XVIII.sbor – 7.obrněná zlepšovala své pozice nedaleko St Vith a 424.pluk, připojený k divizi, obsadil Meyerode.
3.armáda – nepřítel pokračoval v ústupu za opevnění Západního valu a části VIII.sboru tak rychle postoupily do oblasti severně od Weiswampachu. 17.výsadková, v pozicích za Wattermalem, byla nahrazena 87.pěší, jejíž 346.pluk obsadil Espeler. Operační zóna sboru byla rozšířena několik kilometrů na jih, aby zahrnula sektor východně od Lausdornu, který předtím držela 6.obrněná. III.sbor – 90.pěší obsadila Lier a po dobytí Weiswampachu bojovým uskupením B 6.obrněné, se obě divize přeskupovaly. 17.výsadková převzala prostor uvnitř zóny sboru. 26.pěší – 328.pluk obsadil Fischbach a 101.pluk zabral Marnach a výšiny ležící východně od Clervauxu a Drauffeltu. XII.sbor – celá 4.pěší divize se začala stahovat z frontové linie. 5.průzkumná rota 5.pěší vyčistila Schlindermanderscheid. Jednotky 80.pěší rozšiřovaly předmostí na řece Clerf, 317.pluk obsadil Lellingen, Siebernaler a postoupil na pozice nedaleko Bockholzu. XX.sbor – pěší jednotky 94.divize a připojené tankové oddíly od 8.obrněné vyčistily Butzdorf a postupovaly směrem na Sinz. 95.pěší upevňovala svoje pozice na předmostí u Saarlauternu.

6.skupina armád – 7.armáda – VI.sbor – v úseku 45.pěší se nepřítel odpoutal a jednotky divize s ním ztratily kontakt. Také na frontě 103.a 79.pěší divize klesala německá aktivita. Prapory 103.pěší vyčistily Schillersdorf od zbytků nepřátel a postoupily na hlavní bojovou linii. Taktická skupina „Wahl“ obnovila frontu 79.pěší divize. 101.výsadková byla nyní v oblasti Hochfelsenu.

1.francouzská armáda – 2.fr.sbor – 1.marocká pěší čistila hlavní silnici Illhaeusern – Jebsheim. 5.fr.obrněná divize se připravovala k útoku na Brisach. 3.pěší značně postoupila, 7.pluk vyčistil Houssen a Rosenkranz, 15.pluk obsadil Riedwihr a 254.pluk vyslal průzkumné hlídky do Jebsheimu.

26.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
David Boubel se narodil 26. července ve 4:14 mamince Miroslavě a tatínkovi Lukášovi z Plzně. Po příchodu na svět ve FN vážil bráška dvouleté Nelinky 3400 gramů a měřil 50 cm.
9

Miminka z 19. srpna

Ilustrační foto.

Bezdomovci? Možná za Bolevákem či na Švabinách

FOTO: Areál za Plazou láká Plzeňany ke sportu

Plzeň - Plzeň ožívá sportem, až do 27. srpna se v prostoru amfiteátru a parku za OC Plaza koná Letní Sportmanie Plzeň 2017.

V parku Homolka našli mrtvého bezdomovce

Plzeň - Policie v sobotu v podvečer vyjížděla do slovanského parku Homolka u náměstí Milady Horákové.

Další placené parkovací zóny jsou na dohled. Ještě letos

Plzeň - Parkoviště zdarma u autobusového nádraží bude náplastí na další zpoplatněné ulice. 

Družku znásilňoval, pak ji oloupil

Klatovsko – Dva týdny hrůzy prožila v Klatovech 35letá žena z Lounska. Její přítel, Václav Dražský (28) z Chotěšova, ji opakovaně znásilňoval.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení