VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cesta Američanů z Normandie až do Plzně

21. ledna 1945

21.1.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv

12.skupina armád – 1.armáda – VII.sbor – 84.pěší převzala sektor předtím držený 83.pěší a 3.obrněnou divizí a připravovala se zaútočit směrem na linii Gouvy – Beho, mezi Houffalize a St Vith. Vyslané průzkumné hlídky vstoupily do Rogery, které již nepřítel opustil. XVIII.sbor – prapory 75.divize vyčistily zbývající část lesa Grand Bois. V Bornu sváděly pěší jednotky 7.obrněné divize boje dům od domu. 508.pluk postoupilpřes sektor Deidenberg – Eibertingen. V.sbor – 1.pěší se při pokusu zlepšit svoje pozice setkala s tuhým odporem, vyslala průzkumné hlídky přes les Bambusch v oblasti jižně od Schoppenu

3.armáda – hranice operačního prostoru VIII.sboru byla posunuta a nyní probíhala na severu od Laroche a Ourthe k Thommenu a na jihu přes Neufchateau, Bastogne a Holdingen. Tankový oddíl od bojového uskupení A 11.obrněné postoupil k Buretu. 17.výsadková pokračovala v postupu severovýchodně od Tavigny. Divize III.sboru pokračovaly k severovýchodu a jejich postup nabýval na rychlosti. 6.obrněná vyčistila Crandal, Troine,Baraques de Troine, Lullange, Hoffelt a Hachiville. 90.pěší divize – 358.pluk dobyl Derenbach, kótu č.480 a Boevange-les-Clervaux a prapory 359.pluku obsadily kótu č.520., Hamiville a Wincrange. Nedaleko Winseleru překročila část 26.pěší divize řeku Wiltz, obsadila Noertrange a Bruhl a ostatní jednotky ve spolupráci s 6.jízdní mechanizovanou skupinou vstoupily do Wiltzu a začaly s vyčišťováním městečka od nepřítele. XII.sbor – 4.pěší dobyla Longsdorf, ale nepodařilo se jí obsadit Fuhren. Úderné prapory 5.pěší obsadily Bourscheid, Welscheid a lesy mezi těmito vesnicemi a řekou Sauer, jednotkám 317.pluku se severně od Bourscheidu nedařilo překročit řeku, ale dobyly Kehmen. XX.sbor – 94.pěší divize – 1.prapor 301.pluku utrpěl tak těžké ztráty, že divize byla donucena zastavit jeho útok na Orscholtz, prapory 302.pluku držely Tettingen a Nennig proti silným nepřátelským protiútokům.

6.skupina armád – 7.armáda – XV.sbor – bojové uskupení B 10.obrněné divize postoupilo do oblasti severovýchodně od Fenétrange. Hlavní síly VI.sboru dokončily ústup do nových obranných pozic, které vedou podél linie Althorn – Rothbach – Niedernmodern – Haguenau – Bischwiller. Jednotky 79.pěší divize byly vytlačeny z d’Oberhoffenu.

21.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Do auta plného lidí najel traktor, ve voze cestovaly i děti

Ilustrační foto

Indiáni v přípravě narazili. Motor je přejel v přesilovkách

Vášnivý kozel se otíral o kolemjdoucí

Plzeň - Zvíře zatoužilo po páření, a tak uniklo ze zajištěného dvorku na ulici. 

Dívka odešla na nákup. Domů se už nevrátila

Rybnice - Pohřešovaná sedmnáctiletá dívka by se mohla pohybovat ve společnosti jednoho nebo dvou mužů ve věku 20 - 25 let. 

Muž obviněný z vraždy skončil ve vazbě

Plzeň - Dvaačtyřicetiletý muž, jenž v sobotu zabil svého přítele, skončil v pondělí ve vazbě. 

Povedlo se, Chříč otevře školu

Chříč – Pivoňka bude děti vzdělávat pomocí metody Montessori.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení