VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cesta Američanů z Normandie až do Plzně

31. srpna 1944

31.8.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv

Tanky 2. obrněné divize pokračovaly v postupu na levém křídle sboru severovýchodním směrem do oblasti západně od Montdidier. Jednotky 79. a 30. pěší postoupily do prostoru mezi Beauvais a Creil. 5. obrněná divize prošla postavením 28. a 4. pěší divize a všechny tři divize společně postupovaly na severovýchod. 28. pěší na levém křídle sboru spolu s bojovým uskupením B (plukovník John T.Cole) 5. obrněné se zastavila podél řeky Oise v oblasti Chantilly – Compiegne a v Pont Ste Maxence a část jednotek překročila řeku. Divize obsadila Chantilly, Creil, Pont Ste Maxence, Verberie a Compiegne. Bojové uskupení B 5. obrněné vybudovalo předmostí v blízkosti Ponz Ste Maxance. Na pravém křídle sboru postoupilo bojové uskupení A (brigádní generál Eugene A. Regnier) 5. obrněné divize do Aisne, západně od Soisson, prošlo přes úsek 4. pěší a postupovalo do oblasti Villers – Cotterets. 4. obrněná divize postupovala za ním. VII. sbor – 1. pěší zajišťovala svoje postavení v prostoru Laon a Soisson. Jednotky 3. a 9. pěší divize pokračovaly v postupu k hlavní linii Montcornet – Rethel.

3. armáda – VIII. sbor dočasně pozastavil operace proti Brestu a začal se přeskupovat. XX. sbor – bojové uskupení A (plukovník Dwight A. Rosenbaum) 7. obrněné těsně následováno pěchotou 5. divize překročilo řeku Meuse ve Verdunu a zřídilo předmostí. 90. pěší divize zůstala v oblasti Remeše (Reims). Postup XX. sboru se zastavil a jednotky čekaly na dodávku paliva. XII. sbor – bojové uskupení A 4. obrněné divize dosáhlo řeky Meuse v Commercy a Pont-sur Meuse a vybudovalo předmostí. 80. pěší na levém křídle postoupila do oblasti Bar-le-Duc.
Na pobřeží jižní Francie dorazilo velitelství 6. skupiny armád.

7. armáda – hlídky taktické skupiny „Bibo“ obsadily Briancon, které již nepřítel opustil. VI. sbor postupoval údolím řeky Rhone směrem na Lyon. 45. pěší divize se soustředila v prostoru Meximieux, na pravém křídle sboru a připravovala se k postupu na Bourg-en-Bresse. 3. pěší se shromáždila ve Voiron a byla připravena podporovat podle potřeby 36. nebo 45. pěší divizi.

31.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Drahá voda obcím vadí. Rozdíl v kraji je i 50 korun za kubík

Hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard a ředitel Bohemia Sektu Ondřej Beránek podepsali smlouvu o partnerství
4

Kraj potvrdil spolupráci s Bohemia Sektem

Biskupství zve na večerní prohlídky věže katedrály

Plzeň – Plzeňské biskupství nabízí večerní prohlídky věže katedrály sv. Bartoloměje na náměstí Republiky.

Město uvolní peníze na zrestaurování fresek v kostele sv. Mikuláše

Plzeň – Město poskytne 300 tisíc korun na dokončení restaurování.

Farmáři vyndají zboží na pulty

Plzeňský kraj – Sezona oblíbených trhů s kvalitními potravinami začíná.

Kočkování s Tygry pokračuje šestým zápasem v Plzni

Plzeň – Podle papírových předpokladů měli být plzeňští hokejisté ve čtvrtfinále pro Tygry z Liberce snadným soustem. Ve čtvrteční bitvě se ale jen víc zadrhli v chřtánu úřadujících šampionů.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies