VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Borské ulici se raději vyhněte, omezuje dopravu i chodce

Plzeň – Vytížená ulice v centru města je rozkopaná. Chodci musí kličkovat stavbou, auta ji objíždějí.

16.4.2015 1
SDÍLEJ:

Uzavřená Borská ulice v PlzniFoto: DENÍK/Milan Říský

Rekonstruke Borské ulice
Stavba zahrnuje více než půl kilometru Borské ul. od Klatovské třídy k Techmanii a bude stát téměř 40 milionů korun.
Je rozdělená do šesti etap: První – rekonstrukce vodovodu mezi Klatovskou a Němejcovou ulicí – už je hotová.
Druhá právě začíná a potrvá do 15. 5. Znamená uzavření ulice od Klatovské po Němejcovu ulici. MHD se téměř nedotkne.
Třetí a čtvrtá etapa začnou od 16. 5. do 24. 8. Pro individuální dopravu bude uzavřená křižovatka Němejcova – Koperníkova – Borská a tři týdny také pro vozidla MHD.
Akce má skončit na jaře příštího roku.  

Rekonstrukce Borské ulice komplikuje pohyb aut i chodců. Od pondělka se uzavřela Borská ulice mezi křižovatkou Belánka, což je jedno z nejfrekventovanějších míst v Plzni, a Němejcovou ulicí. Městská doprava tu zatím stopku nemá, ale osobní auta musí úsek objíždět přes Hálkovu, Břeňkovu a Thámovu ulici. Nákladní vozidla se musí vydat z Klatovské třídy přes Sukovu a Folmavskou ulici.

„Borská ulice se rozšíří o jeden pruh v každém směru, upraví se navazující křižovatky, zrekonstruují se chodníky včetně přeložek dotčených inženýrských sítí," uvedl technický náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS). Jedním z důvodů rozšíření přetížené Borské je zlepšení nájezdů do nového depa autobusů a trolejbusů MHD v areálu Škodovky.

„Akce má značný dopad do dopravy ve městě, ale sám jsem se dnes přesvědčil, že nekolabuje," uvedl Šindelář.

Podle ředitele plzeňského závodu firmy Eurovia Jana Muziky instalovali stavebníci dostatečné dopravní značení a ani příjezd po ulici U Trati ve směru od hlavního vlakového nádraží by neměl motoristům dělat problémy. Ti už nesmí přejet Klatovskou třídu, která vinou stavby mírně zhoustla, ale musí odbočit vpravo, nebo vlevo. Město se domluvilo s policií, že v počátcích bude na křižovatku více dohlížet.

Stavba je největší letošní akcí magistrátního odboru investic, město za ni vydá téměř 40 milionů korun.

Uzavírka Borské ulice a objízdné trasy

Muzika: O prázdninách ještě dopravně přituhne

Jan Muzika, ředitel plzeňského závodu Eurovia CS, která stavbu provádí, upozorňuje na další komplikace o letních prázdninách.

Která část stavby v Borské ulici je nejkomplikovanější?
Celá stavba není jednoduchá, ale nejkomplikovanější bude úprava křižovatky mezi Borskou a Němejcovou ulicí, tedy u jižního nádraží. Bude se opravovat o prázdninách mezi 1. červencem a 24. srpnem. Tento prázdninový termín je staven proto, že je menší provoz. Ještě krizovější moment nastane v srpnu, kdy nebude přes tuto křižovatku jezdit ani městská doprava. Počítá se s asi třemi srpnovými termíny, kdy se bude měnit trakční vedení.

Co to přesně znamená?
Jde o sloupy, které se nejdříve postaví od Klatovské třídy až k novému depu a na ně se bude zavěšovat trolejbusové vedení. Trolejbusy pak budou jezdit Borskou ulicí přímo do vozovny dopravních podniků. Veškeré objíždky, které se řidičů kvůli stavbě dotknou, budeme včas zveřejňovat.

Šéf hotelu: Rozkopaná Borská nám hatí plány

Petr Jirka, ředitel hotelu Victoria v Borské ulici, přiznává, že stavba provoz hodně komplikuje.

Nakolik vás ovlivní rekonstrukce Borské ulice?
Naprosto zásadně. Museli jsme přijmout drastická opatření, abychom vůbec zajistili provoz hotelu. V rámci Evropského hlavního města kultury a nás, jako doporučeného hotelu, se k nám letos chystají tisíce návštěvníků. Máme problém například s hotelovým parkovištěm, do kterého se nebude moci vjíždět, takže jsme museli vymyslet varianty záchytných parkovišť a také další personál kvůli zavazadlům.

Co je nejhorší?
Hosté nemohou přijet před hotel, ulice je zavřená, což je zásadní omezení. Přitom máme na celý rok kvůli EHMK spoustu rezervací, hotel je extrémně poptáván a obsazenost vysoká. Rekonstrukce nám hatí plány, měli jsme v souvislosti s městem kultury velká očekávání. Ale místo abychom se těšili z toho, jak bude rok 2015 úžasný, řešíme základní provozní problémy.

Autor: Dana Veselá

16.4.2015 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Naši prvňáci ze 7. ZŠ Plzeň

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Nejslavnějšího rodáka Dobříče už připomíná pamětní deska

Dobříč – Malíř a ilustrátor Václav Karel se narodil v roce 1902.

V centru Plzně nefungovaly semafory, dopravu řídila policie

Plzeň - Policie se o nefunkční světelné signalizaci dozvěděla až z kamerového záznamu. 

ON-LINE: Ptali jste se lídra KDU-ČSL Stanislava Antoše

Plzeňský kraj - Krajský lídr KDU-ČSL pro blížící se parlamentní volby a místostarosta Domažlic Stanislav Antoš odpovídal čtenářům Deníku v on-line rozhovoru. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení