VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bagr skoro spadl pod zem

HORNÍ BŘÍZA - S trochou nadsázky se archeologický nález povedl partě dělníků v Horní Bříze. Pod jedním z panelových domů v ulici Komenského narazili během sanačních prací na podzemní prostory, o kterých neměli ani tušení.

25.7.2007
SDÍLEJ:

Manfred Steidl, jeden z objevitelů záhadných prostor pod panelákem v ulici Komenského v Horní Bříze, ukazuje na světlík, jímž až dolů nedobrovolně propadlFoto: DENÍK/Pavel Korelus

Světlík, jenž do nich vedl, se svým bagrem objevil Jiří Rýgl. „Kus pod zemí jsem se dostal na beton. Ten musel pryč, a když se mi ho podařilo vytrhnout, objevila se ta díra. Kdyby byla větší, skončil jsem tam i s bagrem,“ popsal svůj nečekaný objev Rýgl.

První, co všechny napadlo, bylo, že se dostali do sklepa domu. O důkladnější prohlídku se nedobrovolně postaral až další z nich, Manfred Steidl. „Bylo po dešti a hlína podél výkopu byla mokrá a kluzká. Takže když jsem šel okolo, ujely mi nohy a spadl jsem rovnou dolů asi pět metrů pod zem. Nic se mi naštěstí nestalo, a když už jsem tam byl, hned jsem ,sklep´ prozkoumal. Svítil jsem si zapalovačem, všude bylo plno pavučin. Divné bylo, že jsem nenašel vůbec žádné dveře, vchody byly asi zaslepené. Jsou tam holé zdi, podlaha, všechno vybetonované. Skoro bych řekl, že to mohlo sloužit jako nějaký bunkr,“ řekl Steidl.

Podobných teorií se zapomenutými sklepy, kryty pro obyvatele a třeba kotelnou pak dali všichni dohromady ještě několik, s žádnou ale spokojeni nebyli. „Vážně by nás to zajímalo, co to je. Lidé z domu, kterých jsme se ptali, vůbec nevěděli, že tu něco takového mají,“ podotkl Rýgl.

Podle starosty města Vojtěcha Šedivce se ale o záhadu nejedná. „Pánové se dostali do části chráničky hlavního kanalizačního systému, která vznikla dříve než samotný dům, asi v 80. letech. Žádnou škodu ale nezpůsobili. Prostory jsou v plánech řádně zakreslené,“ uvedl starosta. Statika domu tak narušena není.

25.7.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PRAVDA, středa 21. června 1967. Článek Silnice mají zpoždění vyšel na titulní straně deníku. Doprava byla i tehdy velké téma, které čtenáře zajímalo.

Sto osmnácti tisíc aut? Bývávalo

zahradní kuchyně

Vařit můžete i pod širým nebem

Hospic sv. Lazara bude zelenější

Plzeň – Částku 80 tisíc Kč dostane z městského fondu životního prostředí Hospic sv. Lazara v Plzni na ozelenění vnitrobloku a terasy.

Lyžař Ondřej Bank podpořil Respektuj 18!

Plzeň - Kampaň, která upozorňuje na pití alkoholu dětmi a mládeží, včera v Plzni podpořil při dni Respektuj 18! několikanásobný mistr České republiky v lyžování Ondřej Bank.

Jednejte spolu, vyzval protistrany soud

Plzeň - Krajský soud v Plzni v pondělí vynesl zásadní rozhodnutí ve sporu mezi městem Plzní a společností Amédeus Real.

Netradiční místa k přespání: kasárna nebo bývalá hájovna

Plzeňský kraj - Někteří návštěvníci vyloženě preferují místa bez připojení k internetu.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies