VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obhájci: Pro všechny obžalované chceme osvobozující rozsudek

Plzeň - Osvobozující rozsudek žádají obhájci tří mužů, kteří se před Krajským soudem v Plzni zpovídají z mezinárodního kšeftování s drogami. Obžalovaní Stanislav Dér, Kened B. a Stanislav Houf měli podle spisu obchodovat s heroinem a kokainem.

14.5.2010
SDÍLEJ:

Kened B. (vzadu) a Stanislav Dér (vpředu)Foto: DENÍK/Miroslava Vejvodová

Dér a Kened B. podle obžaloby společně s dalšími lidmi dojednali transport heroinu z Makedonie do ČR a následně do Švýcarska. Na to si zajistili dva kurýry, které ale zadrželi policisté ve Švýcarsku, kde jsou dosud ve vazbě.

Dér a Kened B. měli podle spisu ještě v Nizozemí ujednaný obchod s kokainem, který dováželi do Česka.

Obhájci Déra a Keneda B. se ale snaží soud přesvědčit, že proti obžalovaným není dostatek důkazů. „Dér obchodoval v Makedonii s různým zbožím. Jezdil tam často. Zprostředkovával také pracovní místa pro Makedonce a Albánce v ČR. Důkazy ale neprokazují, že by řídil dovoz drog. Důkazní řízení obsahuje řadu spekulací a nepodložených tvrzení. Navíc se objevily rozpory ve výpovědích některých svědků. Také mám za to, že orgány činné v trestním řízení za každou cenu shromažďovaly důkazy svědčící v neprospěch mého klienta, přestože jejich úkolem je shromažďovat i důkazy svědčící ve prospěch obžalovaných,“ uvedl obhájce Déra Zdeněk Honzík. Dodal, že pro nedostatek důkazů navrhuje pro Déra zproštění obžaloby.

Obdobně k soudu hovořila i obhájkyně obžalovaného Keneda B. Podle jejích slov některé důkazy zcela chybí nebo je jejich hodnota pochybná.

„Můj klient má řadu kontaktů na cizince, protože sám je cizinec žijící v České republice. To ale automaticky neznamená, že s nimi páchá nějakou trestnou činnost,“ uvedla obhájkyně. Podotkla, že někdo mohl jeden z důkazů proti Kenedu B., kterým byly drogy nalezené v popelnici, dokonce záměrně podstrčit, aby tak ztížil situaci zadrženého muže. I ona proto soudu navrhla, aby jejího klienta zprostil obžaloby.

Naopak státní zástupkyně Věra Brázdová chce pro Déra i Keneda B. vězení, protože podle jejího názoru provedené důkazy stačí k jejich usvědčení.

Dérovi tak hrozí 10 až 15 let vězení, přičemž státní zástupkyně pro něj žádá trest zhruba v polovině trestní sazby. Kened B. pak může soud poslat do vězení na dva roky až deset let. I pro něj chce žalobkyně trest v polovině sazby.

Shoda mezi žalobkyní a obhájci zavládla pouze ve věci obžalovaného Houfa. Pro něj navrhly obě strany zproštění obžaloby. Žádný z důkazů totiž neprokázal, že by věděl o skutečném účelu cesty kurýrů do Makedonie.

Rozsudek v případu včera nepadl. Hlavní líčení bylo odročeno.

Autor: Petra Petříková

14.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Neobvyklé zmrzliny: hrášková i Aperol Spritz

Ilustrační foto.

Přecházení na červenou může mít fatální následky

Výzva pro houbaře: Pošlete nám své nejlepší úlovky

Chodíte rádi na houby? Pochlubte se…

Rozhledna Chlum lákala na západ slunce i hvězdnou noc. Podívejte se

Plzeň - Klub českých turistů v sobotu zpřístupnil oblíbenou plzeňskou vyhlídku i večer

Jsou tam? Ochránci hledají v Brdech vzácné netopýry

Brdy – V nedotčené oblasti CHKO se mohou skrývat i méně obvyklé lesní druhy.

Jak opravit zvlněný Wilsonův most, ukáže jaro

Plzeň – Zrekonstruovaný most čekají v srpnu testy dlažby a také uzavírka

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení