VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Drogový boss chtěl obnovit proces

Plzeň - Nečekané rozuzlení mělo úterní veřejné zasedání trestního senátu Krajského soudu v Plzni, který Miroslav Koki (35) z Ostrova u Karlových Varů žádal o obnovení procesu. Ještě před tím, než se soudce rozhodl, zda kauzu znovu otevře či nikoli, Koki vzal žádost zpět.

14.7.2009
SDÍLEJ:

Miroslav KokiFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Učinil tak poté, co v soudní síni dlouze rozmlouval se svým advokátem Janem Kolárem. Ten mu jeho snahu rozmluvil.

Kokiho poslal plzeňský krajský soud v lednu 2007 na deset let za mříže za obchod s drogami. Soudu se podařilo prokázat, že muž před pěti lety prodal více jak tři sta gramů pervitinu šesti občanům Spolkové republiky Německo. Jeden z odběratelů, Roman Kafurke, ho nakonec svou výpovědí usvědčil. Koki se tehdy proti rozsudku na místě odvolal, ale neuspěl. Rozhodnutí totiž krátce nato posvětil pražský vrchní soud.

Kafurke byl jediný z celé německé šestice, který k věci promluvil. A to i přesto, že česká strana žádala Německo formou právní pomoci o výslech všech cizinců. Zbylá pětice se ale rozhodla mlčet, což umožňují stanovy mezinárodního prá­va.

A to leží Kokimu dodnes v žaludku. Po soudu nyní požadoval, aby cizince znovu vyslechl. „Došlo k zásadnímu omylu. Já jsem byl zařazen k mezinárodní organizované skupině, ale podle mě nebyl tento důkaz naplněn,“ nechal se slyšet před soudem. Podle něj by výslechem cizinců vyšly najevo nové skutečnosti, které by svědčily v jeho prospěch.

Soud však po této výpovědi Kokiho poučil, že k obnově procesu jsou zapotřebí zcela nové důkazy, a nelze se tudíž odvolávat na návrhy, které už byly soudu známé v minulosti a které už jednou prováděl. „Zdůvodnění rozsudku je na více než šedesáti stranách. Zdejší soud měl důkazů dostatek, svědčí o tom i rozhodnutí vrchního soudu,“ sdělila krajská státní zástupkyně Věra Brázdová a navrhla, aby soud případ znovu neotevíral.

Koki se po návrhu žalobkyně poradil s advokátem a žádost vzal zpět. Podle soudu se rozhodl správně, senát by totiž jeho žádosti nevyhověl, právě proto, že Koki s žádnými novými důkazy nepřišel.

Společně s Kokim byl před dvěma a půl lety odsouzen i o osm let mladší Vojtěch Kouba. Toho soud uznal vinným z jednoho prodeje pervitinu a potrestal jej podmínečným osmnáctiměsíčním trestem. Koki nejprve u soudu tvrdil, že Kouba dohazoval zákazníky, pak to odvolal a popíral, že by vůbec kdy s Němci obchodoval.

Autor: Miroslava Vejvodová

14.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Marek Bakoš

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

David Boubel se narodil 26. července ve 4:14 mamince Miroslavě a tatínkovi Lukášovi z Plzně. Po příchodu na svět ve FN vážil bráška dvouleté Nelinky 3400 gramů a měřil 50 cm.
9

Miminka z 19. srpna

Bezdomovci? Možná za Bolevákem či na Švabinách

Plzeň - Primátor zvažuje pořízení dvacítky mobilních buněk pro bezdomovce. Inspiroval se v Praze 9.

FOTO: Areál za Plazou láká Plzeňany ke sportu

Plzeň - Plzeň ožívá sportem, až do 27. srpna se v prostoru amfiteátru a parku za OC Plaza koná Letní Sportmanie Plzeň 2017.

V parku Homolka našli mrtvého bezdomovce

Plzeň - Policie v sobotu v podvečer vyjížděla do slovanského parku Homolka u náměstí Milady Horákové.

Další placené parkovací zóny jsou na dohled. Ještě letos

Plzeň - Parkoviště zdarma u autobusového nádraží bude náplastí na další zpoplatněné ulice. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení