VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Škoda Power chce přijmout sto lidí

Plzeň – Ve funkci generálního ředitele plzeňské společnosti Škoda Power je Jiří Šmondrk sedm měsíců. Za tu dobu stihl udělat několik personálních změn a pokračuje v začleňování firmy do jihokorejského koncernu Doosan, který je jejím vlastníkem od roku 2009.

18.1.2011
SDÍLEJ:

Jiří ŠmondrkFoto: Archiv

Jak se to daří?
Proces stále pokračuje ve všech oblastech činností naší společnosti. Náš tým se posílil o několik pracovníků z Koreje a Anglie, naše procesy se přizpůsobily a ještě přizpůsobují standardům Doosanu. Stali jsme se součástí skupiny Doosan Power Systems, která je schopna poskytnout dodávky elektráren na klíč. Velkou výhodou je i rozsáhlá obchodní síť skupiny. Je velký rozdíl, zda děláte obchody z Plzně, či máte obchodníky přímo v oblastech, kam chcete dodávat. Naše současná pozice je z tohoto pohledu řádově lepší, než byla před rokem.

Změnily se nějak podmínky pro zaměstnance?
O tom, jak se mění podmínky pro zaměstnance mohou mluvit čísla - do sociální oblasti bylo investováno cca dvacet mlionů korun. Peníze směřovaly do šatny a hygienického zázemí. Do Eko-energie jsme dali zhruba 90 milionů korun. Vybudování vlastní infrastruktury informačních technologií včetně softwarového vybavení si pak vyžádalo až sto milionů korun.

Jak dopadl loňský rok z hlediska tržeb?
Tržby jsme navýšili cca o třicet procent, v profitu je to obdobné.

Jsou teď v Plzni i nějací korejští pracovníci? Pokud ano, tak na jakých postech?
Ano, jsou. Např. funkci výkonného ředitele společnosti, pod kterého jsou organizačně začleněny úseky Systémy řízení, realizace, Turbíny a Servis zastává pan Sam Yong Son. Ředitelem pro strategii je pan Ik Han Doo. Korejští pracovníci jsou začleněni i do jednotlivých úseků.

Chystá se v letošním roce nějaké nabírání zaměstnanců? Pokud ano, na jaké pozice?
Škoda Power chce přijmout přibližně sto nových zaměstnanců do různých profesí – hledáme kvalitní manažery na technické i obchodní pozice. Nechceme udělat chybu v tom, že naši vizi nebudeme schopni naplnit kvůli nedostatku kvalitních pracovníků v naší společnosti.

Ve funkci jste několik měsíců. Provedl jste ve firmě nějaké změny?
Ano, rychle jsem udělal několik organizačních a personálních změn. Hodně se teď soustředíme na objevování interních talentů a doplnění našeho manažerského týmu.

Autor: Ladislav Vaindl

18.1.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ředitel neziskové organizace Člověk v tísni Šimon Pánek poskytl 13. července v Praze rozhovor Deníku

Člověk v tísni slaví jubileum, do Plzně přijede Šimon Pánek

Ilustrační foto.

Naši prvňáci z 28. ZŠ v Plzni

Alergiky je třeba léčit už od narození

Plzeň - V nemocnici U Mulačů sledují děti alergiků už téměř 20 let.

Divadlo Palace přiváží komedii Miluji tě, ale…

Plzeň – Herce Romana Vojtka, Terezu Kostkovou nebo Petra Vondráčka či Danielu Šinkorovou uvidí už v polovině října návštěvníci Měšťanské besedy.

Při útěku před policií skočil hledaný muž z nábřeží na náplavku

Plzeň – Převozem do nemocnice skončil pondělní odpolední úprk hledaného muže před policií.

Prazdroj lidem: V Bukovci začíná sloužit dětem dětské hřiště.

Plzeň - Před rokem uspělo občanské sdružení Náš Bukovec v grantovém programu Prazdroj lidem se svou žádostí o příspěvek na stavbu úplně nového dětského hřiště v areálu bývalé plovárny v přírodním parku Berounka v Bukovci na severním okraji Plzně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení