VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nezaměstnaní se zdokonalí na počítači

Plzeň - Bližší seznámení s trhem práce nebo zlepšení své prezentace při pohovorech. To jsou některé z věcí, které nezaměstnaným lidem v Plzeňském kraji nabídne projekt S pomocí za prací.

7.10.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Aleš Vaníček

„Určen je pro uchazeče o zaměstnání vedené v evidencích úřadů práce maximálně dvanáct měsíců,“ vysvětluje Jana Brabcová, jednatelka společnosti Grafia, která se na organizaci projektu podílí společně s Úřadem práce Plzeň–město (ÚP).

Dnes začíná nábor zájemců z řad nezaměstnaných. Podle ředitele ÚP Zdeňka Novotného už na úřadě zaznamenali zájem o přihlášení do projektů. „V první fázi by se mělo zapojit 184 lidí,“ dodává Novotný. Během dvou let se pak počítá s účastí více než šesti set osob.

Mezi nejdůležitější aktivity projektu patří Motivační program, který nabídne kurz znalostí trhu práce a komunikace. Účastníci se pak zdokonalí také v obsluze osobního počítače. „To je jedna z věcí, již někteří nezaměstnaní podceňují. Myslí si totiž, že to s počítačem umí, ale pak po nich chce zaměstnavatel ovládání programů, se kterými se nikdy nesetkali, a to je problém,“ sděluje Brabcová.

A jak se mají zájemci do projektu zapojit? „Nezaměstnaní evidovaní na úřadech práce v Plzeňském kraji oznámí svůj zájem poradci na příslušném ÚP, kde poté získají další informace o projektu. Přihlásit se mohou i lidé, kteří v evidenci úřadu práce vedeni nejsou, ale pouze v případě, že jsou ohroženi výpovědí nebo ukončením provozu podniku,“ říká Brabcová. Na účastníky kurzů čeká také finanční podpora v podobě možnosti úhrady nákladů spojených s projektem. Získat mohou příspěvek na stravu či hlídání dítěte předškolního věku. V případě, že budou muset dojíždět, dostanou také peníze na jízdní výdaje.

V Plzni byla v srpnu šestiprocentní nezaměstnanost.

Autor: Ladislav Vaindl

7.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PRAVDA, středa 21. června 1967. Článek Silnice mají zpoždění vyšel na titulní straně deníku. Doprava byla i tehdy velké téma, které čtenáře zajímalo.

Sto osmnácti tisíc aut? Bývávalo

zahradní kuchyně

Vařit můžete i pod širým nebem

Hospic sv. Lazara bude zelenější

Plzeň – Částku 80 tisíc Kč dostane z městského fondu životního prostředí Hospic sv. Lazara v Plzni na ozelenění vnitrobloku a terasy.

Lyžař Ondřej Bank podpořil Respektuj 18!

Plzeň - Kampaň, která upozorňuje na pití alkoholu dětmi a mládeží, včera v Plzni podpořil při dni Respektuj 18! několikanásobný mistr České republiky v lyžování Ondřej Bank.

Jednejte spolu, vyzval protistrany soud

Plzeň - Krajský soud v Plzni v pondělí vynesl zásadní rozhodnutí ve sporu mezi městem Plzní a společností Amédeus Real.

Netradiční místa k přespání: kasárna nebo bývalá hájovna

Plzeňský kraj - Někteří návštěvníci vyloženě preferují místa bez připojení k internetu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies