VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Daň lidé platí hotově. Na finančním úřadu budou fronty

Plzeň – Čekání ve frontě se zřejmě neubrání lidé, kteří přijdou na plzeňský finanční úřad zaplatit daň z nemovitosti. Povinnost musí splnit do 31. května a jen málo daňových poplatníků využívá možnost bezhotovostní platby.

18.5.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

„Tato volba je s ohledem na úsporu času nejvhodnější. Většina lidí chce ale platit v hotovosti,“ říká tisková mluvčí Finančního ředitelství v Plzni Jitka Ježková.

V současné době začíná největší nápor na finanční úřady. „Dvanáctého května totiž byly doručeny poslední složenky, proto už může částku uhradit každý poplatník,“ vysvětluje Ježková. Podle množství lidí se rozhodne, zda finanční úřad v příštím týdnu otevře pokladny i mimo úřední hodiny.

Daň je třeba uhradit včas tak, aby 31. května byla daň připsána na účet finančního úřadu. V případně bezhotovostní platby či platby složenkou je nutné s tím počítat a uhradit daň s několikadenním předstihem. Daň z nemovitostí mohou poplatníci uhradit buď bezhotovostním převodem na účet finančního úřadu, který je uveden na složence, na poště nebo hotově v rámci pokladních hodin na finančním úřadu.

Výjimkou jsou pouze lidé provozující zemědělskou výrobu a chov ryb a jejichž daňová povinnost přesáhne pět tisíc korun. „Ti mají povinnost uhradit daň z nemovitosti ve dvou stejných splátkách nejpozději k jednatřicátému srpnu a k třicátému listopadu. Stejně jako ostatní poplatníci ale mohou celou daňovou povinnost zaplatit již k poslednímu květnu,“ sděluje mluvčí.

Ze zákona o dani z nemovitostí vyplývá, že poplatníkem daně je vlastník nemovitostí, tedy vlastník pozemku, stavby, bytu nebo samostatného nebytového prostoru.

„Mám zaplatit daň za byt. Chtěl jsem jít přímo na úřad, ale slyšel jsem, že tam je plno lidí. Tak nejspíš zaskočím na poštu,“ říká Plzeňan Miroslav.

Kompletní informační servis k placení daní je možné vyhledat na internetových stránkách české daňové správy eds.mfcr.cz, v části - Placení daní.

Jak lze daň zaplatit?

Daňový poplatník může částku uhradit bezhotovostním převodem na účet příslušného finančního úřadu.
Zaplatit je možné rovněž hotově buď v pokladně finančního úřadu nebo na poště.

Autor: Ladislav Vaindl

18.5.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Kvůli nahlášené bombě evakuovali policisté část Prešovské

Záložník Viktorie Plzeň Jan Kopic (vlevo) se snaží přejít přes jabloneckého obránce Matěje Hanouska.

Kopic: S vedrem se musíme vypořádat

Minipozemek u Globusu možná čeká vyvlastnění

Plzeň - Pětašedesát metrů čtverečních je nutných pro západní okruh Plzně.  

Pohotovosti v kraji dostanou přidáno

Plzeňský kraj – Hejtmanství začíná hledat lékaře pro nadcházející tři roky.

Maminka Eva: Natáčení je hezká vzpomínka pro nás i pro dceru

Plzeňsko - Psal se pátek 17. února 2017, přibližně půl páté ráno, když Evě Spurné z Pernarce na severním Plzeňsku začaly kontrakce.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení