VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

15.5.2012

Lidí bez práce ubylo, studenti hledají brigády

Plzeň – S nástupem sezonních prací se každoročně nezaměstnanost dostává na své minimum.

9.5.2012

Plzni ubyde 200 milionů, zdraží daň z nemovitosti

Plzeňsko – Zřejmě o 200 milionů korun ročně přijde Plzeň novelou zákona o rozpočtovém určení daní.

5.5.2012

Stock nabídne italský alkohol

Plzeň – Plzeňský Stock začal vyrábět lihoviny sesterské firmy Stock Italy z Terstu.

4.5.2012

Spalovnu chtějí stavět tři firmy

Plzeń – Nabídku na stavbu nové spalovny odpadu v Chotíkově podaly v tomto týdnu tři společnosti – Vítkovice Power, SMP Praha a ČKD DIZ.

25.4.2012

Šéf Škody o depu: Bagry mohou vyrazit v květnu

Plzeň – Městští zastupitelé stojí před zásadním rozhodnutím. Zítra budou schvalovat v historii města nevídaný kontrakt se Škodou Transportation na výstavbu nového depa pro vozy veřejné dopravy a zároveň přenechání servisních prací na dobu 29 let.

25.4.2012

Práce v Bavorsku? Nově 
si ji můžete domluvit i v Plzni

Plzeň - Zájemci o práci v Bavorsku se od příštího týdne mohou obracet přímo na místní úředníky. Ti do Plzně zavítají vždy první tři středy v měsíci, poprvé se tak stane už 2. května.

13.4.2012

Likérka Stock zvýší výrobu až o polovinu

Plzeň – Božkovský Stock zvýší svoji výrobu až o polovinu. Ze současných 27 milionů litrů lihovin ročně na 40 milionů litrů. Největší česká likérka postupně přebírá produkci sesterské firmy Stock Italy z italského Terstu. 

10.4.2012

Lidí bez práce v březnu ubylo

Plzeň – Podle údajů ministerstva práce a sociálních věcí klesl počet nezaměstaných nejen v Plzni, ale také na jižním a severním Plzeňsku. 

7.4.2012

České dráhy se chtějí zbavit bytových domů, hal i nádraží

Plzeňsko – Společnost České dráhy (ČD) má v Plzeňském kraji stovky nemovitostí všeho druhu, jichž by se ráda zbavila. Kromě často i velice malých pozemků jde rovněž o výpravní budovy, bytové domy, sklady i montážní haly.

6.4.2012

Novinky pivovarů: Bezinka nebo bock

Plzeň – „Představte si, že v létě jedete autobusem a je hrozné vedro a vy jste pochopitelně žízniví,“ rozvíjí manažerka Plzeňského Prazdroje Adriana Jahňáková představu a pokračuje: „To potom člověk touží po osvěžení. Pivo může být těžké, ale zase – nějaký alkohol by tam taky mohl být.“

30.3.2012

Daně vyřídíte v sobotu nebo v pondělí

Plzeň – Klid a žádné výrazné fronty nepanují zatím na Finančním úřadě v Plzni, kam musí doručit své daňové přiznání podnikatelé nejpozději v pondělí. 

12.3.2012

Mzda v kraji vzrostla. Ale jen naoko

Plzeňský kraj – Mnohem pomaleji než v minulých letech rostla vloni průměrná mzda v Plzeňském kraji. Lidé si tu v průměru vydělali 23 235 korun. To je o sedmdesát korun více než v roce 2010. 

8.3.2012

Počet volných míst se snížil

Plzeňsko – Číšník, servírka, kuchař, lékař či obchodní zástupce. Právě o tyto pozice byl na Plzeňsku největší zájem v únoru. 

2.3.2012

Škodovka vyzbrojí za stamiliony čínské metro

Plzeň – Příslušenství pro třiadvacet vozů čínského metra dodá za více než půl miliardy plzeňská společnost Škoda Transportation. 

21.2.2012

Firmy si zajistily stamiliony

Plzeň – Krize je stále jedním z nejskloňovanějších pojmů. Některých plzeňských výrobních firem ale jako by se netýkala. V poslední době se jim totiž podařilo uzavřít hned několik kontraktů s významnými zahraničními zákazníky.

10.2.2012

Prazdroji vloni narostl prodej piva. Poprvé od krize

Plzeň – Pivaři už nejspíše překonali ekonomickou ekonomickou krizi. Vloni totiž poprvé od jejího vypuknutí totiž Plzeňskému Prazdroji narostly prodeje. Jeho brány opustilo 9,9 milionů hektolitrů zlatavého moku, což je meziroční nárůst o jedno procento.

9.2.2012

Nezaměstnanost v Plzni rostla, ale nejméně v kraji

Plzeň – V Plzni sice v lednu narostla nezaměstnanost, zvýšila se ale nejméně ze všech okresů Plzeňského kraje. Vyplývá to ze statistik, které ve středu uveřejnila plzeňská pobočka Úřadu práce.

7.2.2012

Pivovar do petek stáčí i Gambrinus

Plzeň – Další pivní tabu padlo. Plzeňský pivovar bude totiž stáčet do PET lahví i svou značku Gambrinus, které je nejprodávanějším pivem. Zatím bylo v tomto balení možné dostat pouze levnější značky. Podle mluvčího Plzeňského Prazdroje Jiřího Marečka tím Gambrinus vychází vstříc přáním spotřebitelů.

6.2.2012

Plzeň chce turisty na víc nocí

Plzeň – Je to už obehraná písnička. Do Plzně sice každoročně míří velké množství turistů, ale většinou si jen prohlédnou pivovar, přespí tu jednu noc a odjedou do Prahy nebo do Českého Krumlova. Město se dlouhá léta snaží tento nešvar změnit.

2.2.2012

Daň zaplatí odběratel. Mělo by ubýt podvodů

Plzeň – Stavební firma neodvedla daň, její zákazník přesto uplatnil nárok na odpočet. Takové případy se v minulosti stávaly poměrně často.

1.2.2012

Pivovar má rekord. Vyvezl nejvíce piva

Plzeň – Rekordní množství piva vyvezl v loňském roce Plzeňský Prazdroj. Zlatavého moku zamířilo do zahraničí 889 tisíc hektolitrů, což je šest procent více než v minulém roce.

18.1.2012

Daňoví poplatníci nemusí stát fronty u přepážek

Plzeň – Daňovým poplatníkům zbývají necelé tři týdny na podání přiznání k dani z nemovitostí. Podle Jitky Ježkové, mluvčí Finančního ředitelství v Plzni, tak mají učinit do 31. ledna.

12.1.2012

Audit ČEZu korupci se Škodou Power nenašel

Plzeň – Interní audit provedený společností ČEZ, který měl prověřit zakázky od ČEZ pro strojírenskou firmu Škoda Power, neshledal neetické či korupční jednání.

10.1.2012

Vyšší daň zdražuje byty, pekaři hrozí krachem

Plzeň – Až o desítky tisíc se může nákup bytu prodražit Plzeňanům, kteří vyčkávali a nové bydlení si nepořídili bydlení v minulém roce. Kvůli navýšení spodní sazby DPH, z deseti na čtrnáct procent se totiž od ledna ceny u některých projektů zvedly.

9.1.2012

Nezaměstnanost v Plzni stoupla. Poprvé po půl roce

Plzeň – O více než čtyři sta stoupl počet nezaměstnaných lidí v Plzni. Vyplývá to ze statistik za loňský prosinec, které včera zveřejnila plzeňská pobočka Úřadu práce České republiky (ÚP).

6.1.2012

Firmy získají peníze na hřiště i plošiny

Plzeňský kraj – Až polovinu nákladů na rozšíření informačního systému mohou získat malé firmy z Plzeňského kraje díky dotacím.

4.1.2012

Na Nový rok v Plzni odzvonilo Malému Jadranu i knihkupectví

Plzeň – Příchod Nového roku přinesl v plzeňském centru konec několika tradičních prodejen a provozoven.

3.1.2012

Nezaměstnaní možná nahradí civilkáře

Plzeň – Kdo po dvou měsících na Úřadu práce odmítne veřejnou službu, bude z evidence vyřazen. To by mělo od Nového roku platit pro nezaměstnané. Skutečnost je trochu jiná.

30.12.2011

Vánoční řetězy byly nebezpečné

Plzeňský kraj - Místo vánoční pohody požár nebo úraz elektrickým proudem. I tak mohly vypadat letošní svátky u lidí, kteří by si na Plzeňsku zakoupili nebezpečné vánoční světelné řetězy.

21.12.2011

OBRAZEM: Doosan Škoda Day

Plzeň - Už třetí ročník Doosan Škoda Day, tedy den zaměstnanců Škody Power, se uskutečnil v úterý v Parkhotelu Plzeň.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies