V 6. kole první ligy mužů prohráli svěřenci zkušeného trenéra Vladimíra Habra na půdě Jičína B 22:32.

O vítězi duelu se rozhodovalo až ve druhém poločase, v tom prvním si zajistil hubené vedení 17:16 domácí celek.

Po změně stran sice házenkáři Plzně otočili vývoj utkání na 18:17 ve svůj prospěch, ale potom už byl vinou nedůrazu v obraně a technických chyb v útoku borců Talentu zápas jasnou záležitostí Jičína B.

Hostům ve druhé půli odešla také koncovka. Za třicet minut nastříleli pouhých šest branek a prohráli 22:32.

Zatímco áčko Jičína hrálo svůj domácí extraligový zápas už v sobotu a mohlo pro nedělní prvoligový duel nabídnout své záloze posily, B-tým Plzně se musel vzhledem k nedělnímu zápasu Talentu A proti Dukle obejít bez tohoto komfortu.

Kvůli reprezentační přestávce mají prvoligoví házenkáři o tomto víkendu volno.

V dalším kole přivítá Talent B v domácím prostředí Městské sportovní haly v Plzni na Slovanech v neděli 9. listopadu od 17 hodin tým z Bohunic.

HBC Ronal Jičín B – Talent Plzeň B 32:22 (17:16)

Rozhodčí: Dolejší, Dvořák. Sedmimetrové hody: 3/3:1/1. Vyloučení: 2:2. Diváci: 130.

Sestava a branky Jičína B: Chaloupka, Podzimek – Rychna 1, Drbohlav 2, Svoboda 2, Šebek 5, Dařílek 1, Havelka, Dvořák 2, Hána 4, Miľko 2, Kolc 1, Bareš, Dominik Čurda 12/3. Trenér: Ondřej Horyna.

Sestava a branky Talentu B: Misař, Hurt – Holík 1, Sedláček 3/1, Skočil 1, Mucha, Strýc A. 2, Jedlička, Klaus 6, Voves 1, Lesák 2, Mattas, Mandaus 1, Bičiště 5. Trenér: Vladimír Haber.

Ostatní výsledky 6. kola: Olomouc – Kopřivnice 25:39, Náchod – Strakonice 26:28, Bohunice – Bystřice p. H. 26:24, Karviná B – Dvůr Králové 33:24, Chodov – Nové Veselí 22:28.