Plzeňané ve druhé čtvrtině prohrávali o devatenáct bodů, v poslední části hry se ovšem dostali k domácím na jediný. Víc se jim už ale nepodařilo.

První koš sice zaznamenal Frána, Ústí ale rychle stav otočilo a postupně navyšovalo svůj náskok. Úsek mezi 14. a 17. minutou patřil domácím dokonce 11:0 a v tu chvíli vedli 31:12. „Více méně jsme si zápas prohráli v začátku,“ hodnotil kouč Plzně Dominik Feštr. „Ale nezabalili jsme to, náskok jsme několikrát snížili, ale vždy jsme udělali nějakou chybu a domácí si výhru pohlídali,“ dodal.

Ústí bylo čtyři a půl minuty před koncem vpředu o jedenáct bodů, jenže za minutu a půl to bylo jen 59:58! Severočeši ovšem neznervózněli a připsali si úspěch osmibodovým rozdílem. „V defenzivě jsme byli stoprocentní, při lepším výkonu v útoku jsme měli na výhru,“ doplnil Feštr.

Sluneta Ústí n. Labem - BK Lokomotiva Interconex Plzeň 69:61 (15:8, 34:21, 47:41)

Nevíce bodů: McFadden 21/4, Longmire 18/1, Dollard a Hrubý po 7 Toth 14, Kubizňák 11/3, Vrubl 9/1, Frána 7, Pecka 6. TH: 31/18 - 20/15. Trojky: 5:4. Fauly: 24:23. Rozhodčí: Hruša, Vondráček, Znamínko. Diváků: 600.