Po celý týden trápila tenisty na dvorcích Slavie Plzeň nepřízeň počasí. Každý den byl program přerušován pro déšť. Až v poslední den, kdy byly na programu finálové zápasy, se na tenisty usmívalo sluníčko. „Bohužel, počasí si vybrat nemůžeme. Ale i přes problémy s ním vše klapalo na jedničku. Dík za to patří sehranému kolektivu pořadatelů,“ byl s organizací spokojen ředitel turnaje Jiří Kovářík.

Sportovní úroveň byla podle jeho slov v kategorii chlapců a dívek rozdílná. „Mezi dorostenci byla řada už kvalitních tenistů. Nad všemi ale čněl Němec Peter Heller, který vyhrál dvouhru a s Hagnem i čtyřhru. To je už komplexní tenista, vynikající má zejména servis a voleje,“ chválí ředitel dvojnásobného vítěze.

K velkému překvapení došlo v kategorii dívek, která měla oproti chlapcům přece jen nižší úroveň. V té zvítězila teprve čtrnáctiletá Ukrajinka Olga Jančuková, která se do hlavní soutěže musela probít z kvalifikace. „Má sice ještě ve své hře rezervy, ale od roku 2001, kdy zde triumfovala současná hvězda Maria Šarapovová, je nejmladší vítězkou tohoto turnaje,“ připomíná Kovářík.

Českým nadějím se příliš nedařilo. „Uznání zaslouží Klára Fabíková, která se probojovala až do finále, kde prohrála až po velmi vyrovnaném boji. Mezi chlapci dobře bojoval Tomáš Prokop, který z kvalifikace došel až do semifinále. Tam mu ale už viditelně docházely síly,“ zhodnotil nejvýraznější výkony domácích tenistů ředitel turnaje, jenž předal vítězům poháry a věcné ceny.

Krátce po skončení turnaje již ale přemýšlel o tom dalším, jubilejním čtyřicátém. „Tradici samozřejmě chceme držet i nadále, chceme přijít s nějakou inovací a zpestřením turnaje,“ naznačil plány pro příští rok Jiří Kovářík.

Výsledky – dorostenci dvouhra, semifinále: Heller (6 – SRN) – Meuffels (8 – Niz.) 6:2, 6:1, Brkič (Chorv.) – Prokop (ČR) 7:6 (6), 6:2. Finále: Heller – Brkič 6:2, 6:2.

Čtyřhra – semifinále: Heller, Hagn (SRN) – Beránek, Meuffels (4 – ČR, Niz.) 6:4, 7:6 (5), Pavlásek, Prokop (ČR) – Přikryl, Salaba (ČR) 7:5, 6:2. Finále: Heller, Hagn – Pavlásek, Prokop 6:4, 6:4.

Dorostenky – dvouhra, semifinále: Jančuková (Ukr.) – Mendesová (ČR) 1:6, 6:4, 6:4, Fabíková (ČR) – Buktaová (Maď.) 6:0, 6:0. Finále: Jančuková – Fabíková 6:4, 3:6, 6:3.

Čtyřhra – semifinále: Kremen, Seateun (1 – Bul., Fr.) – Buktaová, Müllerová (Maď) 6:3, 6:2, Jančuk, Zimmermann (Ukr, Izr.) – Butkovská, Dorošinová (SR, Rus.) 6:2, 7:5. Finále: Kremen, Seateun – Jančuk, Zimmermann 6:4, 6:1.