Závěrečným turnajem ve skupině o konečné 5. – 8. místo zakončily sezonu v extralize juniorek ve volejbalu hráčky týmu Volejbal Plzeň. Jako nejlepší celek ze čtyř zúčastněných přivítaly své soupeřky ve své hale Sportovního gymnázia ve Skvrňanech.

V prvních dvou zápasech Plzeňanky získaly šest bodů po výhrách nad Českými Budějovicemi a Španielkou Řepy. V posledním utkání, které již nemohlo nic změnit na konečné páté příčce plzeňských volejbalistek, podlehly těsně družstvu Sokola Šternberk.

„První duel s Českými Budějovicemi měl až nečekaně hladký průběh. Ve druhém utkání se Španielkou jsme nezvládly první set. Po vystřídání jsme po boji získaly druhý set pro sebe a tím se celý zápas zlomil. V dalších setech už jsme na hřišti jasně vládly," popsala dvě výhry svých svěřenkyň trenérka Kateřina Svobodová.

V duelu se Šternberkem vedly soupeřky již 2:0 na sety. Plzeňanky však dokázaly ještě srovnat stav, v tie-breaku ale byly šťastnější juniorky Šternberku.

Plzeňské juniorky závěrečný turnaj ovládly a stejně jako v předcházející sezoně skončily v extralize na pátém místě.
„Letos jsme pomýšlely na finálovou čtyřku, do druhé fáze jsme šly s nadějným ziskem deseti bodů. Ale dlouhodobá absence čtyř hráček naše výkony výrazně ovlivnila, nakonec tedy beru páté místo jako úspěch," stručně zhodnotila sezonu Kateřina Svobodová.

Výsledky: Volejbal Plzeň – ČEZ Č. Budějovice 3:0 (19, 12, 16), S. Šternberk – Španielka Řepy 0:3 (-19, -11, -24), S. Šternberk – ČEZ Č. Budějovice 3:2 (-18, 24, -18, 19, 7), Volejbal Plzeň – Španielka Řepy 3:1 (-16, 23, 20, 12), Španielka – ČEZ Č. Budějovice 0:3 (-22, -16, -26), Volejbal Plzeň – S. Šternberk 2:3 (-19, -24, 27, 22, -12).

Plzeň: Nic. a Nat. Šmídovy, Beránková, Preslová, Judlová, Benediktová, libero Krýnerová. Střídaly: Hipčová, Bokrová, Vinohradská.