Volejbalisté vezou z Moravy čtyři body

Plzeň - Po úspěšném zvládnutí prvního kola Českého poháru, kdy se volejbalistům USK Slavia Plzeň podařilo postoupit ze skupiny čtyř prvoligových týmů, čekal na plzeňské vysokoškoláky ostrý start do sezony. Hned na úvod se představili na palubovce loňského finalisty I. ligy Starého Města.

26.9.2011

Ilustrační foto.Foto: ČTK

VSK St. Město - USK Slavia Plzeň 1:3 (18, -20, -28, -22). Papírové předpoklady byly jasné, ale na hřišti bylo vše jinak. Od druhého setu totiž otěže zápasu převzali hosté a to byl základ pro pozdější úspěch. Útok táhla nová akvizice z Karlových Varů, univerzál Josef Bican, který byl téměř neomylný, a jeho smeče končily nekompromisně v poli domácích. Velké drama bylo k vidění v koncovce třetí sady. Plzeň vedla 23:18, ale domácí nepříjemným plachtícím podáním dokázali otočit na 23:24. Plzeňáci set zlomili nakonec ve svůj prospěch 30:28. „Koncovka byla zlomová. Naštěstí jsme ji i přes ztracené slibné vedení zvládli a favoritům celé soutěže ukázali, že jsme nepřijeli jen na výlet,“ řekl ke klíčovému okamžiku zápasu kapitán Plzně Petr Kvarda. I další set byl velký boj, nikdo si nedokázal vytvořit větší náskok a v euforii hrající tým hostů dovedl zápas k překvapivému vítězství. „Plzeň tady snad nikdy neuhrála ani set a najednou jsme vyhráli. Kluci hráli obětavě na hranici svých možností, perfektně zahrál na nahrávce Ondra Kupilík, který dokázal bodovat i chytrými ulívkami, blokem a podáním. A v útoku nás držel Josef Bican, odehrál ve své premiéře zápas z říše snů,“ chválil svěřence trenér Miloslav Roušal.

Sestava: Kupilík, Bican, Davídek, Hrubý, Kvarda, Kouba, libero Utler.

Volejbal Brno B - USK Slavia Plzeň 2:3 (10, 17, -21, -23, -12). Po pátečním úspěchu ve Starém Městě byli plzeňští vysokoškoláci na palubovce zálohy extraligového Brna v roli favorita. První dvě sady ale bylo na hřišti snad jen domácí družstvo. Do třetí sady ale nastoupila zcelá jiná Plzeň. „Zlepšili jsme bloky, lépe a takticky jsme začali podávat a začalo se nám dařit i na útoku,“ řekl ke zvratu v zápase Roušal. Výkon Plzeňanů nebyl optimální, ale bojovností vyhráli 3:2. „Vítězství se cení, o takovém vstupu do soutěže se nám ani nezdálo,“ řekl Josef Bican.

Sestava: Kupilík, Bican, Davídek, Hrubý, Kvarda, Kouba, libero Utler - střídali: Ekstein, Ulč.

26.9.2011

Restaurátoři obnoví i hřbitovní bránu

Podpis smlouvy mezi Doosan Škoda Power a FC Viktoria Plzeň
5

Viktoria prodloužila smlouvu s generálním partnerem

V Plzni vzniká fotbalgolfové hřiště, zahraje si i veřejnost

Plzeň - Fotbalgolf je sport, který spojuje prvky fotbalu a golfu. Netradiční aktivitu, k níž je zapotřebí pouze velké hřiště, jamky, překážky a fotbalový míč, si budou budou moci snad už za pár měsíců lidé zahrát také v Plzni.

Dodávka nabourala do stromu, pro spolujezdce letěl vrtulník

Stod - Záchranáři vyráželi v úterý dopoledne k vážné dopravní nehodě mezi Stodem a Holýšovem.

Tipy pro miniaturní zahradu

Chcete zahradničit, ale vaše zahrádka je o velikosti poštovní známky? Je to místečko někde u plotu vnitrobloku nebo třeba vetknuté do zahrádkářské kolonie na pozemku úzkém jak pentle? Nevadí. I tam se dá pěstovat.